Ogłoszenia duszpasterskie

1 Niedziela Wielkiego Postu-10 marzec 2019 r.

1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem.
2. W dniu dzisiejszym zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców na Msze Świętą godz.: 16:00.
3. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w naszym Sanktuarium w piątki o godz.:17:30 dla dzieci, a o godz.: 18:30 dla młodzieży i osób dorosłych. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz.:17:30.
4. Zachęcamy do korzystania z możliwości uzyskania łaski odpustu za pobożne odprawienie nabożeństwa Drogi Krzyżowej oraz Gorzkich Żalach.
5. Pod chórem znajduje się puszka, do której możemy złożyć jałmużnę postną, która jest przeznaczona na wsparcie dla biednych osób.
6. W środę 13 marca przypada szósta rocznica wyboru Papieża Franciszka. W tym dniu posługę Ojca Świętego otoczymy naszą modlitwą.
7. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się 31 marca i potrwają do 3 kwietnia. Nauki wygłosi Ks. Tadeusz Daniluk.
8. W każdy piątek wielkiego postu w naszym Sanktuarium będzie można dodatkowo skorzystać z sakramentu pokuty w godz.: od 19:00 do 20.:00.
9. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Jak co roku będzie można wesprzeć misjonarzy składając ofiarę do puszek.
10. Również za tydzień na Mszy Świętej o godz.: 12:00 będziemy modlić się w intencji Ks. Proboszcza i Pana Organisty z racji ich imienin.
11. W przyszłą niedziele zapraszamy młodzież z przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania( grupa 1), na Msze Świętą o godz.: 18:00 i na spotkanie formacyjne po jej zakończeniu.
12. Pod chórem Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece na stół wielkanocny. Dochód będzie przeznaczony na wsparcie osób potrzebujących.
13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest wyłożona przy wyjściu z kościoła. W nowym numerze tygodnika „Idziemy”. zachęcamy do przeczytania następujących artykułów: Klucz do Wielkanocy- Co jest najważniejsze w Wielkim Poście? Mówi Abp. Grzegorz Ryś, oraz art. pt.: Szatan w ciemnościach łowi- Czy powinniśmy się bać szatana i jakie są metody jego działania?- wyjaśnia o Jacek Salij.

Polecamy