Ogłoszenia duszpasterskie

8 Niedziela zwykła-3 marzec 2019 r.

1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 12:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz. 17:30 do nieszporów.
2. Dnia 6 marca rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte w Środę Popielcową będą sprawowane o godz. : 6:30; 7:00; 8:00; 17:00; 18:00 i 19:00. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Popiół przypomina, że wszystko, co ziemskie, powstało z prochu ziemi i znów w proch się obróci.
3. Pamiętajmy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości.
4. Również w środę, 6 marca, zapraszamy rodziców dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej na spotkanie formacyjne do Sali pod kościołem o godz.:19:00.
5. W pierwszy czwartek miesiąca, 7 marca, po Mszy Świętej o godz.: 18:00 zapraszamy na nabożeństwo „Godzina Święta”.
6. W głębszym przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy Piątek DROGA KRZYŻOWA o godz.: 17:30 dla dzieci, a o godz.: 18:30 dla młodzieży i osób dorosłych. W niedzielę zapraszamy na nabożeństwo GORZKICH ŻALI o godz. 17:30 (za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny). Nie żałujmy czasu i odwagi, aby dziś w świecie pokazać, że mocno trwamy przy Chrystusowym krzyżu – znaku zbawienia.
7. W każdy piątek wielkiego postu w naszym Sanktuarium będzie można dodatkowo skorzystać z sakramentu pokuty w godz.: od 19:00 do 20.:00.
8. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców zapraszamy w przyszłą niedzielę na Msze Świętą godz.: 16:00.
9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest wyłożona przy wyjściu z kościoła. W nowym numerze tygodnika „Idziemy”. zachęcamy do przeczytania następujących artykułów: Wkraczając w Wielki Post- Po co w Kościele post i pokuta- odpowiada ks. Bernard Czerwiński; oraz art.pt.: Żona, matka i szefowa- Bez wiary moje życie nie miałoby sensu- mówi znana dziennikarka Dorota Gawryluk w wywiadzie udzielonym Irenie Świerdzewskiej.

Polecamy