Ogłoszenia duszpasterskie

6 Niedziela zwykła- 17 luty 2019 r.

1. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców zapraszamy w dzisiejszą niedzielę na Msze Św. o godz.: 16:00.
2. Od jutra rozpoczniemy pracę związane z wymianą oświetlenia wokół obrazu MB Ostrobramskiej jak również w niszach bocznych, które podświetlają ściany. Dodatkowo zostanie podświetlony reflektorem krzyż i okalające go od wewnątrz szkła witrażowe. Nowe oświetlenie będzie wykonane w technologii LED.
3. W najbliższy czwartek na Mszy Świętej o godz.: 18:00, będziemy modlić się za chorych z naszych rodzin fizycznie i duchowo w naszej parafii i powierzonych na kartkach z intencjami. Modlitwę prowadzi grupa Odnowy w Duchu Świętym. Intencje można składać do wystawionego koszyka przy ambonie. Msza Święta będzie poprzedzona modlitwą różańcową w intencji chorych, którą rozpoczniemy o 17:30.
4. Po zimowej przerwie powracamy do stałego porządku spotkań grup duszpasterskich dzieci i młodzieży. Zbiórki Liturgicznej Służby Ołtarza odbywają się w soboty o godz. 10:00. Schola dziecięca ma swoje spotkanie w każdą niedzielę o godz. 10:00.
5. Pragniemy zachęcić Państwa do przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz Caritas Diecezji Warszawsko Praskiej z dopiskiem Parafia Ostrobramska. Są przygotowane ulotki i wyłożone na stolikach pod chórem ze wszystkimi niezbędnymi informacjami jak poprawnie wypełnić PIT.
6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest wyłożona przy wyjściu z kościoła. W nowym numerze tygodnika „Idziemy”. zachęcamy do przeczytania następującego artykułu: Pielgrzymi czy turyści?- Co pozostało w uczestnikach tegorocznych i poprzednich Światowych Dni Młodzieży? Gdzie są oni dzisiaj?- pytają ks. Michał Dziedzic i ks. Jacek Grzybowski.

Polecamy