Ogłoszenia duszpasterskie

5 Niedziela zwykła- 10 luty 2019 r.

1. Chrystusowe wezwanie skierowane dzisiaj do Szymona: „wypłyń na głębię” nie może być odczytane tylko jako znak apostolskiego powołania. Pan zaprasza nas wszystkich, abyśmy z zaufaniem wypłynęli na głębiny wiary. Oby udział w niedzielnej Eucharystii na nowo rozpalił w nas ducha odważnego podążania za Mistrzem.
2. W poniedziałek, 11 lutego, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Msza Święta w intencji chorych i cierpiących zostanie odprawiona o godz.18:00. Zatroszczmy się, aby mogli w niej uczestniczyć wszyscy, którzy pragną swoje trudy zjednoczyć z krzyżem Chrystusa i przyjąć sakrament namaszczenia.
3. Przypominamy, że w sakramencie chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, a także osobom w podeszłym wieku.
4. W środę, 13 lutego, na godzinę 19:00, zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej na spotkanie formacyjne.
5. Natomiast dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców zapraszamy w przyszłą niedzielę,17 lutego, na Msze Św. o godz.: 16:00.
6. W czwartek, 14 lutego, będzie obchodziła swoje imieniny Siostra Lilianna. Dlatego w przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz.:11:00, będziemy modlić się w intencji dostojnej solenizantki.
7. Pragniemy zachęcić Państwa do przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz Caritas Diecezji Warszawsko Praskiej z dopiskiem Parafia Ostrobramska. Więcej informacji na ten temat można uzyskać od naszych woluntariuszy po każdej Mszy Św. Są przygotowane ulotki i wyłożone na stolikach pod chórem ze wszystkimi niezbędnymi informacjami jak poprawnie wypełnić PIT.
8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest wyłożona przy wyjściu z kościoła. W nowym numerze tygodnika „Idziemy”. zachęcamy do przeczytania następujących artykułów: Jak rozumieć sakrament chorych, często uważany za „ostatnie namaszczenie”- odpowiada ks. Bp. Adam Bałabuch, przewodniczący Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów; oraz artykułu pt.: CARITAS dla chorych- z ks. Marcinem Iżyckim dyrektorem Caritas Polska rozmawia Irena Świerdzewska.

Polecamy