Ogłoszenia duszpasterskie

4 Niedziela zwykła-03 luty 2019 r.

1. Dzisiejsza niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 12:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz. 17:30 do nieszporów.
2. W dniu 01 lutego w piątek minęła 34 rocznica Erygowania naszej Parafii. Dlatego w dzisiejszą niedzielę, 3 lutego, na Mszy Św. o godz.:12:00 będziemy dziękowali (dziękowaliśmy) dobremu Bogu za całe dzieło związane z powstaniem naszej parafii. Za osobę Śp. Ks. Prałata Zenona, za wszystkich tych którzy budowali tę świątynię oraz za całą naszą wspólnotę parafialną.
3. W czwartek, 7 lutego, będzie obchodził swoje imieniny Ks. Biskup Romuald Kamiński Ordynariusza naszej Diecezji. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji Dostojnego Solenizanta.
4. Również, 7 lutego, wypada pierwszy czwartek miesiąca. po Mszy Świętej o godz.:18:00 „Godzina Święta”.
5. Dobiegały końca tegoroczne odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Osoby, które z różnych względów nie mogły przyjąć kapłana z wizytą duszpasterską w wyznaczonym terminie a chciałyby to uczynić, prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
6. Pragniemy zachęcić Państwa do przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz Caritas Diecezji Warszawsko Praskiej z dopiskiem Parafia Ostrobramska. Więcej informacji na ten temat można uzyskać od naszych woluntariuszy po każdej Mszy Św. Są przygotowane ulotki ze wszystkimi niezbędnymi informacjami jak poprawnie wypełnić PIT.
7. Rozpoczął się okres ferii zimowych. Wszystkim wyjeżdzającym życzymy dobrego wypoczynku. Zachęcamy rodziców, aby zatroszczyli się o możliwość uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii dzieci i młodzieży biorących udział w różnych formach wypoczynku zimowego.
8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. Zachęcamy do przeczytania następujących artykułów: Jesteście Bożym teraz- Doświadczeniem Światowych Dni Młodzieży w Panamie dzieli się Patrycja Michońska, oraz art. pt.: Papież wśród szejków- w tych dniach papież Franciszek odwiedzi Zjednoczone Emiraty Arabskie. Czym charakteryzują się one na tle innych krajów tego regionu? -pisze Piotr Kościński.

Polecamy