Ogłoszenia duszpasterskie

 

2 Niedziela Wielkanocna – 12 kwietnia 2015

ogl1. Dziś obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. O godzinie 15.00 odprawimy w naszym Sanktuarium Koronkę do Miłosierdzia Bożego. W dniu dzisiejszym za odmówienie tej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem w kościele można uzyskać odpust zupełny.

2. Witamy w naszej Parafii Dariusza Marczaka Dyrektora Caritas Diecezji Warszawsko–Praskiej, który wygłosi do nas słowo Boże.

3. Ofiary składane na tacę w dniu dzisiejszym przeznaczone są na dzieła charytatywne Caritas naszej Diecezji.

4. Dziś rozpoczyna się również Tydzień Miłosierdzia.  Dziękując Bogu za wszelkie dobro którego doświadczamy w swoim życiu starajmy się okazywać wszystkim miłosierdzie.

5. Młodzież z naszej parafii zaprasza wszystkich chętnych do wspólnej Adoracji Najświętszego Sakramentu w dniu 18 kwietnia (sobota), po Mszy św. o godz. 18:00, która zakończy się Apelem Jasnogórskim.

6. W przyszłą niedzielę z naszej Katedry wyruszy X Marsz Świętości Życia wyrażający poparcie dla nienaruszalności ludzkiego życia od poczęcia. O godz. 12:30 Mszy św. będzie przewodniczył ks. Abp Henryk Hoser. O godz. 13:30 przejdziemy z pod katedry do Placu Zamkowego. Następnie o godz. 14:00 z placu zamkowego w kierunku Bazyliki św. Krzyża. O godz. 14:45 w Bazylice św. Krzyża koncert zespołu „Moja Rodzina”.

7. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. i ich Rodziców zapraszamy w niedzielę, 19 kwietnia 2015 na Mszę św. o godz. 16:00 oraz na spotkanie formacyjne.

8. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”.

 

Polecamy