Ogłoszenia duszpasterskie

3 Niedziela zwykłą-27 styczeń 2019 r.

1. Wraz z Kościołem powszechnym dziękujemy Panu Bogu za dar Światowych Dni Młodzieży. Pragniemy zawierzać miłującemu Ojcu młodzież całego świata, aby na współczesnych drogach, z odwagą odkrywała i wiernie wypełniała swoje życiowe i chrześcijańskie powołania. Słowa posłania skierowane dziś przez papieża odczytajmy jako drogowskaz także dla nas i dla naszej parafialnej wspólnoty.
2. Dzisiejsza niedziela to także obchodzony w Kościele Światowy Dzień Trędowatych. Ogarnijmy naszą osobistą modlitwą cierpiących z powodu tej choroby i tych, którzy niosą im pomoc.
3. W dzisiejszą niedzielę po Mszy Świętej o godz.: 12:00 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu naszego chóru parafialnego MATER MISERI CORDIA.
4. W pierwszy piątek miesiąca, 1 lutego, zapraszamy na Msze Świętą ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.:17:00 i 18:00. Do sakramentu pokuty będzie można przystąpić podczas każdej Mszy Świętej.
5. W sobotę 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte będą sprawowane o godz.: 6:30; 7:00; 8:00 i 18:00. W tym dniu obchodzony jest również w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Zachęcamy do szczególnej modlitwy w intencji osób zakonnych, które posługują i pochodzą z naszej parafii. Na początku każdej Mszy Świętej odbędzie się obrzęd poświęcenia gromnic a ofiary składane w tym dniu na tacę będą przeznaczone na wsparcie zakonów klauzurowych.
6. Również w sobotę, 2 lutego, po Mszy Św. o godz. 7:00 zapraszamy na różaniec z racji pierwszej soboty miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 8:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 13:00
7. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 12:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz. 17:30 do nieszporów.
8. W dniu 01 lutego przypada 34 rocznica Erygowania naszej Parafii. Dlatego w niedzielę, 3 lutego, na Mszy Św. o godz.:12:00 będziemy dziękowali dobremu Bogu za całe dzieło związane z powstaniem naszej parafii. Za osobę Śp. Ks. Prałata Zenona, za wszystkich tych którzy budowali tę świątynię oraz za całą naszą wspólnotę parafialną.
9. Dobiegają końca tegoroczne odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. W poniedziałek 28 stycznia od godz.: 16:00 odwiedzimy mieszkańców przy ul. Rodziewiczówny 1. Jest to nowy blok. Odwiedzimy tylko tych domowników, którzy wcześniej zgłoszą takie pragnienie. Zgłoszenia proszę dokonywać w zakrystii po każdej Mszy Świętej lub drogą elektroniczną. Adres poczty elektronicznej możemy znaleźć na stronie parafii:www.parafiaostrobramska.pl
Serdecznie dziękujemy za chwile wspólnej modlitwy, budujące świadectwo wiary, serdeczne przyjęcie oraz złożone ofiary. Natomiast osoby, które z różnych względów nie mogły przyjąć kapłana z wizytą duszpasterską w wyznaczonym terminie a chciałyby to uczynić, prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej. W niedługim czasie przygotujemy dla Państwa sprawozdanie z tegorocznej wizyty duszpasterskiej.
10. Rozpoczął się okres ferii zimowych. Zachęcamy rodziców, aby zatroszczyli się o możliwość uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii dzieci i młodzieży biorących udział w różnych formach wypoczynku zimowego.
11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. Zachęcamy do przeczytania następującego artykułu- Wielkie serce małej Panamy- jak Panama przygotowała się na przyjęcie Ojca Świętego i pielgrzymów z całego świata- pisze Piotr Kościński.

Polecamy