Ogłoszenia duszpasterskie

2 Niedziela zwykła- 20 styczeń 2019 r.

1. Najświętsza Ofiara Chrystusa, której pamiątkę sprawowaliśmy, zjednoczyła nas wokół ołtarza. W Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan prosimy dobrego Boga, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili „jedno serce i jednego ducha”, dając w ten sposób czytelne świadectwo wobec świata.
2. W minionym tygodniu obchodzili swoje imieniny O. Antoni i Ks. Mariusz. Z tej racji zapraszamy dzisiaj na Msze Świętą o godz.: 12:00, podczas której będziemy modlić się w intencji czcigodnych solenizantów.
3. W Panamie trwają Światowe Dni Młodzieży. Zapraszamy do śledzenia relacji ze spotkania Papieża Franciszka z młodzieżą oraz do modlitwy w intencji Ojca Świętego i młodych całego świata.
4. W poniedziałek obchodzimy Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka. Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenie i pamiętajmy szczególnie w tych dniach w modlitwie o naszych babciach i dziadkach.
5. W przyszłą niedziele po Mszy Świętej o godz.: 12:00 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu naszego chóru parafialnego MATER MISERI CORDIA.
6. Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Wszystkim rodzinom , które przyjęły nas z wizyta duszpasterską w minionym tygodniu składamy serdeczne podziękowanie za wspólna modlitwę, życzliwość, bardzo ciepłą atmosferę oraz za złożone ofiary na potrzeby parafii. W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców z następujących domów:

21.01-poniedziałek Ul. Jarocińska 1     5 kapłanów

22.01- wtorek Ul. Witolińska 5       5 kapłanów

23.01- środa Ul. Witolińska 2,4       5 kapłanów

24.01-czwartek Ul. Witolińska 6,8        5 kapłanów

25.01-piątek Ul. Ostrobramska 83 A,B,C         5 kapłanów

26.01-sobota Ul. Rodziewiczówny 7, Grochowska 71a, 73

Ul. Witolińska 44, Ul. Dęblińska 2,9; Ul. Pustelnicka 2,4,5,6, 5/8; Ul. Zamieniecka 34/46       5 kapłanów

W przyszły poniedziałek 28 stycznia odwiedzimy mieszkańców przy ul. Rodziewiczówny 1
Jest to nowy blok. Kilka rodzin już dzwoniło do parafii aby potwierdzić kolędę. Odwiedzimy tylko tych domowników, którzy wcześniej zgłoszą takie pragnienie. Zgłoszenia proszę dokonywać w zakrystii po każdej Mszy Świętej lub drogą elektroniczną. Adres poczty elektronicznej możemy znaleźć na stronie parafii: www.parafiaostrobramska.pl

Wizytę duszpasterska rozpoczynamy w tygodniu od godz.:16:00 oraz w soboty od godz.: 10:00. Dokładny plan kolędy jest powieszony w gablocie przy kaplicy adoracji oraz na naszej stronie internetowej: www.parafiaostrobramska.pl.
7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. Zachęcamy do przeczytania następującego artykułu- Wspólnota ma być uporządkowana- o najważniejszych wyzwaniach i bolączkach duszpasterstwa w Warszawie z perspektywy roku, który upłynął od ingresu, opowiada Bp. Romuald Kamiński w rozmowie z Ireną Świerdzewską.

Polecamy