Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Chrztu Pańskiego- 13 styczeń 2019 r.

1. Obchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego. Kończąc okres Bożego Narodzenia, wyruszmy na drogi codziennego życia, dając świadectwo przyjęcia Syna Bożego do naszych serc.
2. W dniu dzisiejszym zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców na Msze świętą o godz.:16:00.
3. Również dzisiaj po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania z dwóch grup na spotkanie formacyjne, które odbędzie się w Auli Św. Jana Pawła II.
4. W czwartek 17 stycznia rozpoczynają się 34 Światowe Dni Młodzieży w Panamie, odbywające się pod hasłem „Oto Ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego!”. W duchu łączności z młodzieżą całego świata módlmy się o gotowość przyjęcia słowa Bożego i podjęcia różnych darów powołania przez młode pokolenie uczniów Chrystusa.
5. Również w czwartek na Mszy Świętej o godz.: 18:00, będziemy modlić się za chorych z naszych rodzin fizycznie i duchowo w naszej parafii i powierzonych na kartkach z intencjami. Modlitwę prowadzi grupa Odnowy w Duchu Świętym. Intencje można składać do wystawionego koszyka przy ambonie. Msza Święta będzie poprzedzona modlitwą różańcową w intencji chorych, którą rozpoczniemy o godz.: 17:30.
6. Odpowiadając na pragnienie samego Chrystusa, który modlił się do Boga Ojca za swoich uczniów, „aby byli jedno”, w najbliższy piątek rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
7. W tym tygodniu obchodzą swoje imieniny O. Antoni i Ks. Mariusz. Z tej racji zapraszamy w przyszłą niedzielę na Msze Świętą na godz.: 12:00 podczas której będziemy modlić się w intencji czcigodnych solenizantów.
8. Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Wszystkim rodzinom , które przyjęły nas z wizyta duszpasterską w minionym tygodniu składamy serdeczne podziękowanie za wspólna modlitwę, życzliwość oraz za złożone ofiary na potrzeby parafii. W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców z następujących domów:
14.01-poniedziałek Ul. Łukowska 8,9 5 kapłanów
15.01- wtorek Ul. Łukowska 6,7 5 kapłanów
16.01- środa Ul. Łukowska 1,4 5 kapłanów
17.01- czwartek Ul. Łukowska 2, 2a,2b,2c, 3 5 kapłanów
18.01- piątek Ul. Tarnowiecka 3,5,7,9,11 5 kapłanów
19.01- sobota Ul. Ostrobramska 73 C, 73D, 73 E- nowe bloki 5 kapłanów
Wizytę duszpasterska rozpoczynamy w tygodniu od godz.:16:00 oraz w soboty od godz.: 10:00. Dokładny plan kolędy jest powieszony w gablocie przy kaplicy adoracji oraz na naszej stronie internetowej: www.parafiaostrobramska.pl.
9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. Zachęcamy do przeczytania następujących artykułów: Chrzest i aspiryna- jaka jest różnica między przyjęciem chrztu i połknięciem aspiryny?- wyjaśnia ks. prof. Krzysztof Konecki; oraz art. pt.: Jaka jest dzisiaj Panama?- Kraj, w którym rozpoczynają się Światowe Dni Młodzieży, przedstawia Piotr Kościński.

Polecamy