Ogłoszenia duszpasterskie

Objawienie Pańskie- 06 styczeń 2019 r.

1. W osobach Mędrców ze Wschodu, którzy przybywają oddać pokłon nowonarodzonemu Królowi, odnajdujemy ludzi wszystkich ras, języków i religii, wezwanych do rozpoznania w Chrystusie jedynego Zbawiciela. Dzisiaj składając ofiarę na tacę możemy wesprzeć misyjne dzieła Kościoła.
2. Zgodnie z dawnym zwyczajem zabierzmy ze sobą pobłogosławioną kredę, aby oznaczyć drzwi naszych domów na znak przyjęcia Wcielonego Syna Bożego. Woń kadzidła niech napełni nasze mieszkania na znak, że wszystko w naszym życiu pragniemy czynić na większą chwałę Bożą.
3. Przedłużając radość dzisiejszej uroczystości, zapraszamy do obejrzenia jasełek w wykonaniu dzieci z naszej parafii. Jasełka odbędą się w Sali gimnastycznej pod kościołem o godz.:12:00 i 13:00.
4. Z racji, że dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy Świętej o godz.:12:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz.: 17:30 do nieszporów.
5. Również w dzisiejszą niedzielę na Msze Świętą o godz.: 10:00 zapraszamy wszystkich pątników 35 Praskiej Pielgrzymki Rodzin. Po Mszy w Auli Świętego Jana Pawła II przełamiemy się opłatkiem.
6. W środę, 9 stycznia, zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej na spotkanie formacyjne o godz.:19:00.
7. W przyszłą niedzielę, 13 stycznia, zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców na Msze świętą o godz.:16:00.

07.01-poniedziałek Ul. Komorska 10, 11/15, ul. Ostrobramska 84, 5 kapłanów

08.01- wtorek Ul. Ostrobramska 78 5 kapłanów

09.01- środa Ul. Ostrobramska 80, 38,64a,85,88 5 kapłanów

10.01- czwartek Ul. Ostrobramska 82 5 kapłanów

11.01- piątek Ul. Łukowska 13, 15, 17, 19, 21, 27, 5 kapłanów

12.01- sobota Ul. Łukowska 5 5 kapłanów

8. Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Wszystkim rodzinom , które przyjęły nas z wizyta duszpasterską w minionym tygodniu składamy serdeczne podziękowanie za wspólna modlitwę, życzliwość oraz za złożone ofiary na potrzeby parafii. W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców z następujących domów:
Wizytę duszpasterska rozpoczynamy w tygodniu od godz.:16:00 oraz w soboty od godz.: 10:00. Dokładny plan kolędy jest powieszony w gablocie przy kaplicy adoracji oraz na naszej stronie internetowej: www.parafiaostrobramska.pl.
9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. Zachęcamy do przeczytania następujących artykułów: Ksiądz po kolędzie- Czym jest coroczna wizyta duszpasterska?- mówi Ks. Bogdan Bartold.; oraz art. pt.: Za seminaryjna furtą- Jak wygląda zwykły dzień w seminarium i kim są ludzie przygotowujący się tam do kapłaństwa? Opisuje Michał Komorek.

Polecamy