Ogłoszenia duszpasterskie

4 Niedziela adwentu-23 grudzień 2018 r.

1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom za liczny udział w rekolekcjach adwentowych. Zachęcamy jeszcze do spowiedzi, można to uczynić podczas każdej Mszy Świętej.
2. W poniedziałek, 24 grudnia Wigilia Narodzenia Pańskiego. Msze Święte będą sprawowane tylko rano o godz.: 6:30 (jest to Msza Święta Roratna), i o godz..: 8:00. Nie będzie Mszy Św. o godz.: 7:15. Bezpośrednio po roratach chcemy razem we wspólnocie Księży i wszystkich zgromadzonych Wiernych zostać w kościele, aby wspólnie połamać się opłatkiem. A więc tych wszystkich, którzy nie mogli z różnych powodów uczestniczyć w Roratach, zapraszamy do wzięcia udziału w tym ostatnim dniu adwentu.
3. Zachęcamy do religijnego przezywania Wieczerzy Wigilijnej w atmosferze miłości, pokoju i przebaczenia. Pamiętajmy też o pięknym zwyczaju śpiewania kolęd w gronie rodzinnym.
4. Pasterka o północy rozpoczniemy Uroczystość Narodzenia Pańskiego, której będzie przewodniczył Ks. Biskup Marek Solarczyk. W tym dniu(25 grudnia) przeżywamy jednocześnie ODPUST PAPAFIALNY. Pierwsza Msza Święta po Pasterce będzie sprawowane o godz.: 9:00, następnie o godz.: 10:00, 11:00, 12:00 i 18:00. Nie będzie Mszy Świętej porannej o godz.:7:00.
5. Z nowym rokiem rozpoczniemy Wizytę Duszpasterską. Dokładny plan można znaleźć na naszej stronie internetowej w zakładce kolęda, jak również w gablocie przy kaplicy adoracji.
6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, w którym możemy przeczytać wiele ciekawych artykułów o tematyce świątecznej. A szczególnie zachęcamy do przeczytania następujących art.: Rozmowy przy żłóbku- O tęsknocie za polka Wigilią, o problemach narodów żyjących na granicy kultur, o tym za co warto umierać, a za co nie i o szacunku dla życia- mówi Abp Henryk Hoser SAC, oraz artykuł pt.: Zawsze po polsku- Jak dzisiaj Boże Narodzenie świętują nasi rodacy za wschodnią granicą?- opisuje Piotr Kościński.

Polecamy