Ogłoszenia duszpasterskie

3 Niedziela adwentu- 16 grudzień 2018 r.

1. W dniu dzisiejszym w naszym Sanktuarium rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które będą trwały do wtorku, 20 grudnia. Poprowadzi je Ks. Artur Chludziński- Rektor Domu OO. Werbistów, którego bardzo serdecznie witamy. Dzisiaj nauki rekolekcyjne będą na każdej Mszy Świętej. W poniedziałek i we wtorek Msze Święte z naukami dla dorosłych o godz.: 6:30 – na Mszy Św. Roratnej, 8:00; 17:00; 18:00. Dla młodzieży i osób dłużej pracujących o godz.: 20:00. Spowiadamy podczas wszystkich Mszy Św. Zachęcamy do przystępowania do sakramentu pokuty podczas rekolekcji. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę.
2. Dzisiaj rozpoczynamy też kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary.
3. We wtorek, 18 grudnia, przypada czwarta rocznica śmierci Ks. prał Zenona Majchera, budowniczego naszej świątyni. W tym dniu na Mszy Świętej roratnej, o godz.: 6:30, będziemy modlili się w intencji Śp. Ks. Prałata. Mszy Świętej będzie przewodniczył Ks. Bp. Marek Solarczyk. Serdecznie zapraszamy.
4. Konferencja dla rodziców i chrzestnych tych dzieci, które w święta będą ochrzczone odbędzie się w środę, 19 grudnia, o godz.:19:00.
5. Również w środę, 19 grudnia, po raz ostatni w ty roku można skorzystać z porad prawnych w godz.: od 17:00 do 18:00. Porady odbywają się w Sali przy kancelarii parafialnej.
6. W najbliższy czwartek, 20 grudnia, na Mszy Świętej o godz.: 18:00, będziemy modlić się za chorych z naszych rodzin fizycznie i duchowo w naszej parafii i powierzonych na kartkach z intencjami. Modlitwę prowadzi grupa Odnowy w Duchu Świętym. Intencje można składać do wystawionego koszyka przy ambonie. Msza Święta będzie poprzedzona modlitwą różańcową w intencji chorych, którą rozpoczniemy o godz.: 17:30.
7. Parafialny Zespół Caritas organizuje akcję „Paczka Świąteczna na Boże Narodzenie”. Dla osób chętnych do wsparcia akcji w formie datków finansowych została przygotowana puszka do zbiórki na ten cel. Szczegóły akcji oraz puszka dostępne u wolontariuszy Parafialnego Zespołu Caritas pod chórem
8. Również są już do nabycia świece na stół wigilijny. Wszystkie złożone ofiary będą przeznaczone na charytatywną działalność Parafialnego Zespołu Caritas.
9. Poświęcone opłatki wigilijne rozprowadza pod chórem wspólnota Odnowy w Duchu Świętym.
10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze zachęcamy do przeczytania artykułu pt.: Pomówmy o ciszy- jak nauczyć się ciszy i do czego jest ona potrzebna?- mówi O. Józef Augustyn SJ.

Polecamy