Ogłoszenia duszpasterskie

2 Niedziela adwentu-09 Grudzień 2018 r.

1. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. i ich rodziców zapraszamy dzisiaj na Msze Świętą o godz.: 16:00.
2. W dzisiejszą niedzielę przy wyjściu z kościoła jest organizowana zbiórka do puszek na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie. Pamiętajmy w naszej prywatnej modlitwie o wspólnotach katolickich żyjących w krajach byłego Związku Radzieckiego, gdzie wciąż odczuwa się brak kapłanów i trzeba odbudowywać życie religijne po latach ateistycznego spustoszenia.
3. Wszystkich parafian, dzieci i młodzież zachęcamy do licznego udziału w Roratach, sprawowanych w naszym Sanktuarium codziennie o godz.: 6:30. Po zakończonej Eucharystii zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież na ciepły poczęstunek (mleko, kakao, herbata i słodkie bułeczki).
4. Parafialny Zespół Caritas organizuje akcję „Paczka Świąteczna na Boże Narodzenie”. Dla osób chętnych do wsparcia akcji w formie datków finansowych została przygotowana puszka do zbiórki na ten cel. Szczegóły akcji oraz puszka dostępne u wolontariuszy Parafialnego Zespołu Caritas pod chórem
5. Również są już do nabycia świece Caritas na stół wigilijny.
6. Poświęcone opłatki wigilijne rozprowadza pod chórem wspólnota Odnowy w Duchu Świętym.
7. Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy w naszym Sanktuarium w przyszłą niedzielę 16 grudnia i będą trwały do wtorku, 18 grudnia. Poprowadzi je Ks. Artur Chludziński, Rektor domu OO. Werbistów. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Księdzu Rekolekcjoniście prosząc dla Niego o Dary Ducha Św.
8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze zachęcamy do przeczytania artykułów: Więcej niż zwykle „dziękuję”- Do adwentowego ćwiczenia się w cnocie wdzięczności-zachęca O. Piotr Kwiatek, kapucyn, w rozmowie z Iwoną Budzik, oraz art. pt.: O niezmiennych prawdach Kościoła- czym są dogmaty i po co Kościół je ogłasza?- tłumaczy O. prof. Dariusz Kowalczyk.

Polecamy