Ogłoszenia duszpasterskie

1 Niedziela adwentu-02 grudzień 2018 r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela w podwójnym charakterze. Przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia, ale równocześnie przypominamy sobie o konieczności czuwania, bo Chrystus przyjdzie powtórnie w chwale, jak to sam zapowiedział.
2. Wraz z adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. W rozpoczynającym się, roku będzie towarzyszyć nam hasło: „W mocy Ducha Bożego”.
3. Również dzisiaj przeżywamy pierwszą niedziele miesiąca. Po Mszy Świętej o godz.: 12:00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz.:17:30 do nieszporów.
4. Zapraszamy do licznego udziału w Roratach czyli Mszach Św. O Matce Bożej, które będziemy sprawowali w naszym sanktuarium codziennie o godz. 6:30. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnich i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Bezpośrednio po Mszy Świętej będzie przygotowany dla dzieci i młodzieży ze szkół ponadpodstawowych posiłek: słodka bułka oraz kubek ciepłego mleka lub herbaty i raz w tygodniu śniadanie- niespodzianka.
5. W poniedziałek, 3 grudnia, na Mszy Świętej o godz.: 18:00, będziemy gościli w naszej wspólnocie parafialnej Ks. Abp. Henryka Hosera, który obecnie pełni funkcje wizytatora apostolskiego w Medzjugorje.
6. W środę, 5 grudnia na godz.: 19:00, zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej na spotkanie formacyjne.
7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa związane z tymi dniami odprawiamy o stałych porach.
8. W sobotę, 8 grudnia, przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu o godz.: 12:00 w GODZINE ŁĄSKI zapraszamy na Msze Świętą. Jest to dzień wolny od pracy a więc tym bardziej zapraszamy do wspólnej modlitwy.
9. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. i ich rodziców zapraszamy w przyszłą niedzielę na Msze Św. o godz.: 16:00.
10. Parafialny Zespół Caritas organizuje akcję „Paczka Świąteczna na Boże Narodzenie”. Dla osób chętnych do wsparcia akcji w formie datków finansowych została przygotowana puszka do zbiórki na ten cel. Szczegóły akcji oraz puszka dostępne u wolontariuszy Parafialnego Zespołu Caritas pod chórem.
11. Również są już do nabycia świece CARITAS na stół wigilijny.
12. Poświęcone opłatki wigilijne rozprowadza pod chórem wspólnota Odnowy w Duchu Świętym. Również można
13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać wiele ciekawych artykułów. Między innymi zachęcamy do przeczytania artykułu: Adwentowe pytania- Co powinniśmy zrobić, żeby móc spojrzeć w oczy Jezusowi w Wigilię Bożego Narodzenia i w dniu ostatecznym?- wskazuje ks. Henryk Zieliński, oraz art. pt.: Mam szczęście w życiu- o swoim życiu, sukcesach sportowych, wierze i o tym, co dla Niego najważniejsza- mówi Kamil Stoch w wywiadzie Marty Jacukiewicz.

Polecamy