Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Wielkanocna – 5 kwietnia 2015

ogl1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które w ostatnich dniach włączyły się w przygotowanie Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Niech Boże błogosławieństwo będzie najlepszą nagrodą za ten trud.

2. Dzisiaj, w dzień Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. są sprawowane o godz. 6:00, 09:00, 10:00, 11:00, 12:00 i 18.00. Jest to również pierwsza niedziela miesiąca. Zapraszamy na Nieszpory o godz. 17:30.

3. W dzisiejszą Uroczystość zapraszamy po Mszy wieczornej na „Koncert Pieśni Wielkanocnych” w wykonaniu p. Niny Nowak, który jest dedykowany św. Janowi Pawłowi II. Koncert jest zorganizowany przy współpracy z Urzędem Dzielnicy Praga – Południe.

4. W Poniedziałek Wielkanocny, w drugi dzień świąt będzie niedzielny porządek Mszy św. a ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

5. Od Wielkiego Piątku w naszym Sanktuarium trwa nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego, na którą zapraszamy codziennie po wieczornej Mszy św.

6. W piątek przypada piąta rocznica katastrofy pod Smoleńskiem. Zachęcamy do modlitwy za ofiary tej katastrofy i rodziny ofiar oraz za naszą Ojczyznę.

7. Przez najbliższy tydzień trwa Oktawa Wielkanocna, podczas której przeżywamy radość ze Zmartwychwstania Pańskiego. W piątek nie obowiązuje post.

8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, ustanowione na podstawie objawień Św. Faustyny Kowalskiej. O godz. 15:00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia (Za pobożne odmówienie tej Koronki wobec Najświętszego Sakramentu można uzyskać odpust zupełny).

To Święto rozpocznie także Tydzień Miłosierdzia. W tym dniu ofiary składane na tacę będą przeznaczone na dzieła charytatywne „Caritas” w naszej Diecezji.

9. Wolontariusze Światowych Dni Młodzieży oraz grupa „Od Rio do Krakowa” serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do charytatywnej akcji sprzedaży kartek i ozdób wielkanocnych. Udało się zebrać 2300 zł oraz rozprowadzić ok. 800 kartek. Całość dochodu zostanie przekazana na wakacyjny wyjazd dzieci z Domu Dziecka nr 4 przy ulicy Łukowskiej 25. Wszystkim dobroczyńcom serdeczne Bóg zapłać.

10. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”.

11. Parafianom i gościom przybyłym do naszego Sanktuarium na te święta życzymy owocnego udziału w Misterium Paschalnym Chrystusa. Niech spotkanie ze Zbawicielem przy Stole Eucharystycznym i przy stole w domach rodzinnych umocni was i wasze rodziny w miłości, jedności i pokoju.

Polecamy