Ogłoszenia duszpasterskie

34 Niedziela zwykła-25 listopad 2018 r.

1. Dzisiejsza Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.
2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:00 odnowimy Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego, zawierzając całą wspólnotę parafialną. Za publiczne odmówienie aktu można uzyskać dziś odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
3. We wtorek, 27 listopada, zapraszamy członków Rady Duszpasterskiej na spotkanie po Mszy Świętej wieczornej.
4. W środę, 28 listopada, będą udzielane bezpłatne porady prawne dla mieszkańców naszej parafii w sali przy kancelarii w godzinach od 17:00 do 18:00.
5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca po Mszy Świętej o godz. 7:00 zapraszamy na różaniec. Po Mszy Świętej o godz. 8:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 13:00.
6. Za tydzień, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczniemy nowy rok liturgiczny. Już dziś przypominamy, że na czas adwentu, tak jak w poprzednich latach, będą zmienione godziny Mszy Św. porannych. Pierwsza Msza Św. będzie odprawiona o godz. 6:30, natomiast następna będzie sprawowana o godz. 7:15. Spowodowane jest to tym, że pierwsza Msza Św. będzie Mszą świętą Roratnią o Matce Bożej wraz z homilią. Bezpośrednio po Mszy Św. będzie przygotowany dla dzieci i młodzieży ze szkół ponadpodstawowych posiłek: słodka bułka oraz kubek ciepłego mleka lub herbaty oraz raz w tygodniu posiłek -niespodzianka. Bardzo serdecznie już dziś zapraszamy.
7. Również przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 12:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz. 17:30 do nieszporów.
8. Kandydatów do sakramentu bierzmowania (grupa 2) zapraszamy dzisiaj na Msze Świętą o godz.: 18:00 i na spotkanie formacyjne po jej zakończeniu.
9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać wiele ciekawych artykułów. Szczególnie zachęcamy do lektury kolejnego już artykułu pt.: Listy do siedmiu kościołów- jak rozumieć najbardziej tajemniczą księgę Nowego Testamentu: Apokalipsę?- tłumaczy ks. prof. Waldemar Chrostowski.

Polecamy