Ogłoszenia duszpasterskie

31 Niedziela zwykła- 04 listopad 2018 r.

1.Dzisiejsza niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 12:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz. 17:30 do nieszporów.
2. W pierwszym tygodniu listopada za naszych bliskich zmarłych będziemy modlili się codziennie o godz. 17:30.
3. Przypominamy, że do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych z zachowaniem zwykłych warunków odpustu. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych.
4. Nowenna przed Uroczystością Matki Bożej Ostrobramskiej rozpocznie się w środę, 7 listopada, o godz.:17:30
5. Również w środę, 7 listopada, zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych na kolejne spotkanie formacyjne, które odbędzie się o godz.: 19:00 w kościele.
6. Za tydzień, w niedzielę, 11 listopada, przypada 100 rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości. W tym wyjątkowym dniu zapraszamy na Uroczystą Msze Świętą w intencji Ojczyzny o godz.:12:00 podczas której będziemy zawierzać dobremu Bogu teraźniejszość i przyszłość naszej Ojczyzny. Bezpośrednio po Mszy zapraszamy do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Śpiew poprowadzi chór parafialny.
7. Również w przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek z okazji dnia solidarności z kościołem prześladowanym.
8. Jeszcze raz składamy podziękowanie kilku rodziną, które w minionym tygodniu złożyły indywidualne ofiary na spłatę nowych okien. Niech dobry Bóg Wam błogosławi.
9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać wiele ciekawych artykułów poświęconych 100 rocznicy odzyskania niepodległości: Pasterz Niepodległej; Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Niepodległa zaprasza.
10. Rodzina, która zamówiła Msze Świętą 11 listopada o godz.:16:00 jest proszona o przyjście do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Śp. Andrzej Szczepański. Polećmy Go teraz Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek….

Polecamy