Ogłoszenia duszpasterskie

30 Niedziela zwykła- 28 październik 2018 r.

1. W dniu dzisiejszym gościmy w naszej parafii Księdza Biskupa Romualda Kamińskiego, który na Mszach Świętych wygłosi do nas słowo Boże. Szczególnie zapraszamy na Msze Świętą o godz.:12:00 wszystkie wspólnoty i grupy parafialne.
2. Zapraszamy na ostatnie w tym tygodniu nabożeństwa różańcowe, które sprawujemy w naszym Sanktuarium po Mszy Świętej o godz.: 18:00.
3. W czwartek, 1 listopada, przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym Sanktuarium Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego.
4. W piątek, 2 listopada, przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Modlimy się w tym dniu za zmarłych, a w sposób szczególny za tych, którzy przez proces oczyszczenia w czyśćcu oczekują wiecznego zjednoczenia z Panem. Uroczysta Msza Święta w tym dniu odbędzie się o godz. 18:00. Po Mszy Św. procesja z modlitwą wypominkową. Serdecznie zachęcamy do tej formy modlitwy.
5. W pierwszym tygodniu listopada za naszych bliskich zmarłych będziemy modlili się codziennie o godz. 17:30. Pod chórem są jeszcze wyłożone kartki do wpisania zmarłych, których będziemy polecać w modlitwie wypominkowej jednorazowej. Kartki z imionami zmarłych wraz z ofiarą składamy do puszki pod chórem. Na całoroczną modlitwę wypominkową przyjmujemy w kancelarii i zakrystii a także dzisiaj pod chórem.
6. W dniach od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych z zachowaniem zwykłych warunków odpustu. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych.
7. W tym miesiącu nie będzie specjalnych nabożeństw związanych z pierwszym czwartkiem i piątkiem miesiąca.
8. W sobotę, 3 listopada, po Mszy Św. o godz. 7:00 zapraszamy na różaniec z racji pierwszej soboty miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 8:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 13:00
9. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 12:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz. 17:30 do nieszporów.
10. Jeszcze raz składamy podziękowanie kilku rodziną, które w minionym tygodniu złożyły indywidualne ofiary na spłatę nowych okien. Niech dobry Bóg Wam błogosławi.
11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze zachęcamy do przeczytania następujących artykułów.: Święto życia- O czym powinniśmy pamiętać, idąc na cmentarz 1 listopada?-pisze O. Zdzisław Kijas, oraz art. pt.: Prawdzie chcę służyć i muszę- Skąd brała się miłość do Polski u Jana Matejki i w czym się wyrażała- pisze Iwona Budziak.
12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności Śp. Gustaw Avenarius oraz Śp. Marek Gębski. Polećmy ich teraz Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek….

Polecamy