Ogłoszenia duszpasterskie

29 Niedziela zwykła-21 październik 2018 r.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Będziemy modlić się w intencjach misji i misjonarzy na całym świecie. Jeszcze wielu ludzi nie słyszało o Ewangelii, czyli o dobrej nowinie o Jezusie – Zbawicielu świata. Dzisiaj teren działalności misyjnej to również nasz kontynent. Dlatego ofiary składane w dzisiejszą niedziele na tace są przeznaczone na fundusz misyjny.
2. Zachęcamy do wspólnego odmawiania różańca w naszym Sanktuarium codziennie po Mszy Świętej wieczornej. Za odmówienie jednej części różańca w kościele lub kaplicy publicznej, a także w rodzinie, możemy uzyskać odpust zupełny.
3. W dzisiejszą niedzielę zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania na Masze Święta o godz.: 18:00 i na spotkanie formacyjne po jej zakończeniu.
4. Serdecznie zachęcamy do modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Na stoliku pod chórem są wyłożone kartki do wpisania Zmarłych, których będziemy polecać w modlitwie wypominkowej jednorazowej. Kartki z imionami Zmarłych wraz z ofiarą składamy do puszki pod chórem. Na całoroczną modlitwę wypominkową będziemy przyjmować w kancelarii oraz w zakrystii po każdej Mszy Świętej oraz przy stoliku pod chórem.
5. W przyszłą niedzielę będziemy gościli w naszej parafii Ordynariusza naszej diecezji Księdza Biskupa Romualda Kamińskiego, który na wszystkich Mszach Świętych wygłosi do nas słowo Boże. Szczególnie na Msze Świętą o godz.:12:00 zapraszamy wszystkie wspólnoty i grupy parafialne.
6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze zachęcamy do przeczytania następujących artykułów.: Misyjny czy otwarty?- Gdzie jest miejsce religii w tzw. społeczeństwie otwartym- pisze Ks. Henryk Zieliński, oraz artykuł pt.: Tylko siebie mi nie zabieraj- Kiedy się nawrócił, z różańcem objechał świat- pisze o perkusiście Janie Budziaszku Iwona Budziak.
7. W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności Śp. Krzysztof Czyszewski. Polećmy Go teraz Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek….

Polecamy