Ogłoszenia duszpasterskie

28 Niedziela zwykła-14 październik 2018 r.

 

1. Dzisiaj obchodzimy XVIII Dzień Papieski, a we wtorek, 16 października, będziemy wspominać 40 rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Papieża. Zachęcamy, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać w dniu dzisiejszym za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia składając ofiarę do puszek przy wyjściu z kościoła.
2. Dzisiaj także w dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami. W ich intencjach odmówimy modlitwę różańcową.
3. W dniu dzisiejszym zapraszamy dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii wraz z rodzicami na Msze Świętą o godz.:16:00
4. Nasza parafia organizuję nauki przedmałżeńskie połączone z kursem tańca. Pierwsze spotkanie odbędzie się we wtorek, 16 października, o godz.: 19:00 a Auli Św. Jana Pawła II.
5. W czwartek, w święto Łukasza, Ewangelisty, zapraszamy do modlitwy w intencjach pracowników służby zdrowia. Podczas różańca po Mszy świętej o godz.: 18:00 będziemy modlić się za chorych z naszych rodzin, naszej parafii i powierzonych na kartkach z intencjami. Intencje można składać do wystawionego koszyka najpóźniej 10 minut przed Mszą Świętą.
6. Za tydzień rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście”, tym bardziej modlitewnie i materialnie starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła. Dlatego ofiary składane w przyszłą niedziele na tace będą przeznaczone na fundusz misyjny.
7. Przypominamy, że nabożeństwo różańcowe odprawiamy codziennie po Mszy Świętej wieczornej. Jeżeli ktoś z Państwa z różnych powodów nie może uczestniczyć w nabożeństwach w naszym Sanktuarium to zachęcamy do prywatnego odmawiania różańca.
8. W ubiegłą niedzielę rozpoczęliśmy w naszej parafii rekolekcje ewangelizacyjne. Dziś jest jeszcze ostatnia możliwość dołączenia. Zapraszamy na nie osoby po ukończeniu 18 roku życia, szczególnie młodych. Rekolekcje będą trwały jeszcze przez 9 kolejnych niedziel. Szczegółowe informacje możecie znaleźć na plakatach i ulotkach dostępnych pod chórem .
9. Serdecznie zachęcamy do modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Na stoliku pod chórem są wyłożone kartki do wpisania Zmarłych, których będziemy polecać w modlitwie wypominkowej jednorazowej. Kartki z imionami Zmarłych wraz z ofiarą składamy do puszki pod chórem. Na całoroczną modlitwę wypominkową będziemy przyjmować w kancelarii oraz w zakrystii po każdej Mszy Świętej
10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać wiele ciekawych artykułów przypominających fakty z dnia wyboru Św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową i z Jego pielgrzymek do Polski. Wydarzenia opisuje Abp. Marek Jędraszewski.

Polecamy