Ogłoszenia duszpasterskie

25 NIEDZIELA ZWYKŁA
23 wrzesień 2018

1. Kandydatów do sakramentu bierzmowania oraz uczniów klas ósmych i trzecich gimnazjum zapraszamy dziś, na Mszę Świętą o godz.: 18:00 oraz na spotkanie formacyjne po jej zakończeniu. Osoby, które z różnych względów nie przystąpiły do sakramentu bierzmowania, również zapraszamy na to spotkanie.

2. We wtorek, 25 września, będziemy świętować 35 rocznicę pierwszej Mszy Świętej odprawionej na placu naszego Sanktuarium. W tym dniu zapraszamy na Mszę Świętą o godz.: 18:00, podczas której będziemy dziękowali Panu Bogu za wszystkich, którzy tę Świątynię wznosili; za Śp. Ks. prał. Zenona Majchera, pierwszego Proboszcza tej parafii.

3. Zapraszamy do wzięcia udziału w pielgrzymce do Gietrzwałdu. Jest to jedyne w Polsce miejsce objawień Maryjnych uznane prze kościół. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę 13 października. Koszt wyjazdu 60 zł. Zapisy i wszelkie szczegóły w zakrystii po każdej Mszy Świętej.

4. Wkrótce rozpoczynamy rekolekcje ewangelizacyjne w naszej parafii. Zapraszamy szczególnie ludzi młodych. Rekolekcje rozpoczną się w niedzielę 7.10.2018 po Mszy św. o godzinie 18:00 i będą trwały przez 10 kolejnych niedziel. Szczegóły na plakatach z tyłu kościoła.

5. Trwają prace montażowe czterech okien w prezbiterium oraz w nawach bocznych obok ołtarza Miłosierdzia Bożego i Św. Jan Pawła II.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, w którym przeczytamy m. in. o braku katechetów w szkołach, papieskim wecie dla mafii oraz kogo i dla kogo wybrać na chrzestnego?

Polecamy