Ogłoszenia duszpasterskie

23 Niedziela zwykła-09 września 2018 r.

 1.W dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę są przeznaczone na utrzymanie seminarium duchownego w naszej diecezji. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
2. Od Września rozpoczynają się próby parafialnego Chóru Mater Misericordia. Wszystkich zainteresowanych śpiewam zapraszamy w każdy piątek na godz.:19:00 do Auli Św. Jana Pawła II. Warto dodać, że nasz chór parafialny został wyróżniony i zaśpiewa na inauguracji roku akademickiego w Wyższym Seminarium Duchownym naszej Diecezji.
3. We wtorek,11 września, po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na katechezę dla dorosłych.
4. W piątek będziemy przeżywać Święto Podwyższenia Krzyża świętego. Msze Święte będą sprawowane według porządku zwykłego.
5. W sobotę, 15 września, zapraszamy całą służbę liturgiczną oraz braci z KSP Totus Tuus na pierwsze spotkanie powakacyjne o godz.: 10:00 w Auli Św. Jana Pawła II.
6. W czerwcu rozpoczęliśmy prace związane z montażem nowych górnych okien zewnętrznych. Zostały zamontowane okna od strony wschodniej i zachodniej oraz na chórze. Od jutra zostaną rozpoczęte prace montażowe czterech okien w prezbiterium oraz w nawach bocznych obok ołtarza Miłosierdzia Bożego i Św. Jan Pawła II. Prace potrwają od dwóch do trzech tygodni. W tym miejscu chcę jeszcze raz podziękować kilku rodziną za złożone indywidualne ofiary na poczet tych prac. Niech dobry Bóg za wszelkie dobro Wam wynagrodzi i błogosławi.
7. Kandydatów do sakramentu bierzmowania oraz uczniów klas ósmych i trzecich gimnazjum zapraszamy w niedzielę, 23 września, na Msze Świętą o godz.: 18:00 oraz na spotkanie formacyjne po jej zakończeniu. Osoby, które z różnych względów nie przystąpiły do sakramentu bierzmowania, również zapraszamy na to spotkanie.
8. Mamy świadomość, że w naszej wspólnocie parafialnej mieszkają pary w związku partnerskim. Wraz z Księżmi posługującymi w naszej parafii chcemy wyjść naprzeciw i pomóc takim osobom w załatwieniu wszelkich formalności, aby mogli zawrzeć sakramentalny związek małżeński. Dotyczy to osób, które nie maja przeszkód kanonicznych. Zainteresowanych zapraszamy do kancelarii parafialnej.
9. Z racji braku wolnych intencji niedzielnych do końca tego roku, została wprowadzona o godz.: 12:00 Msza Świętą zbiorowa koncelebrowana przez dwóch księży.
10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. Zachęcamy do przeczytania artykułów pt.: Dobrzy czy Liczni?- Czy wobec braku powołań trzeba obniżyć wymagania, a może święcić żonatych mężczyzn?- na te i inne pytania odpowiada Kardynał Zenon Grocholewski; oraz art. pt.: Powołani do szczęścia- Co powinno być pierwszym celem wychowania?- mówi bp. Marek Mendyk w rozmowie z Moniką Odrobińską.

 

Polecamy