Ogłoszenia duszpasterskie

22 Niedziela zwykłą-02 wrzesień 2018 r.

1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszy świętej o godz.: 12:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz.: 17:30 do nieszporów.


2. Jutro, 3 września, rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy w tym dniu na Msze Świętą godz.: 9:00, podczas której będziemy wypraszać pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia.
3. W pierwszy czwartek miesiąca, 6 września, po Mszy Świętej o godz.:18:00 „Godzina Święta”.
4. W pierwszy piątek miesiąca, 7 września, zapraszamy na Msze Świętą ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.:17:00 i 18:00. Do sakramentu pokuty będzie można przystąpić podczas każdej Mszy Świętej. Zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pojednania. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy od godz.: 9:00.
5. W czerwcu rozpoczęliśmy prace związane z montażem nowych górnych okien zewnętrznych. Dzisiaj już jest się czym pochwalić. Zostały do zamontowania okna w prezbiterium i nawach bocznych nad ołtarzem Miłosierdzia Bożego i Św. Jan Pawła II. Prace zostaną wznowione 10 września i potrwają od dwóch do trzech tygodni. W tym miejscu chcę podziękować kilku rodziną, które prosiły o zachowanie anonimowości, za złożone indywidualne ofiary na poczet tych prac. Niech dobry Bóg za wszelkie dobro Wam wynagrodzi i błogosławi.
6. Został uruchomiony przez Państwo program „dobry start”. Jest to wyprawka dla uczniów do 18 roku życia w wysokości 300zł. Jeżeli są rodziny, które mimo otrzymanego wsparcia mają jakieś nieprzewidziane potrzeby, bo różne bywają wypadki losowe, to proszę zgłaszać się do Parafialnego Zespołu Caritas w najbliższy wtorek w godzinach od 17:00- do 18:00.
7. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na utrzymanie seminarium duchownego w naszej Diecezji Warszawsko-Praskiego.
8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. Zachęcamy do przeczytania artykułów pt.: Dublin: kryzys i nadzieja- wizytę papieża Franciszka w Irlandii podsumowuje Wojciech Światkiewicz, oraz art. pt.: Mniej wolności w sieci- Dlaczego prawda potrzebuje sześć razy więcej czasu niż fałsz, żeby dotrzeć do ludzi? O manipulacjach i cenzurze w sieci pisze Piotr Kościński.

Polecamy