Ogłoszenia duszpasterskie

19 Niedziela zwykła-12 sierpień 2018 r. 

                                             1. W środę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, która jest jednocześnie uroczystością Patronki Diecezji Matki Bożej Zwycięskiej. Jest to święto nakazane i dlatego Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg.
2. Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – „cudu nad Wisłą” – i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.
3. Został zakończony drugi etap prac związanych z montażem nowych trzech okien na chórze. Prace związane z trzecim etapem, czyli montażem okien nad prezbiterium, zostaną wznowione na początku września.
4. W sierpniu wielu z naszych parafian bierze udział w pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę i do innych sanktuariów. W codziennej modlitwie pamiętajmy o pielgrzymach, którzy niosą także nasze intencje do domu naszej wspólnej Matki Maryi.
5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, w którym możemy przeczytać wiele ciekawych artykułów.
6. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje czy urlopy, życzymy aby ten czas był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i duchowego wzrostu

Polecamy