Ogłoszenia duszpasterskie

15 Niedziela zwykła- 15 lipiec 2018 r.

1. Jutro, 16 lipca, wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi. Przypominamy, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”.
2. Już po raz 35 z naszego Sanktuarium wyrusza Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę i po raz 12 Ogólnopolska Strażacka. Ten szczególny czas rekolekcji w drodze pątnicy będą przeżywali pod hasłem „Rodzina przeniknięta Duchem Świętym”. Zachęcamy do uczestnictwa w pielgrzymce. Zapisy będą prowadzone w dniach od 1 do 4 sierpnia w godzinach od 17:00 do 20:00 w Auli Św. Jana Pawła II.
3. Trwają prace związane z montażem nowych górnych okien. Od poniedziałku zostaną rozpoczęte prace od strony parkingu. Prace są prowadzone na wysokościach dlatego prosimy o zachowanie ostrożności. Prośbę szczególnie kierujemy do rodziców, których dzieci przebywają na placu zabaw. Również prosimy, aby w tym tygodniu nie pozostawiać samochodów na parkingu przykościelnym.
4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”.
5. Na czas wakacji wszystkim życzymy Bożego Błogosławieństwa i wszelkich potrzebnych łask. Jednocześnie pamiętajmy by ten czas był przeżywany razem z Panem Bogiem. Zachęcamy do wcześniejszego poszukania kościoła w miejscu wypoczynku, w którym możemy uczestniczyć w niedzielnej Mszy Świętej.
6. W minionym tygodniu odeszła do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp. Józefa Jerzyna. Polećmy Ją teraz Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek ….

Polecamy