Ogłoszenia duszpasterskie

11 Niedziela zwykła- 17 Czerwiec 2018 r.

  1. W czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, które tak bardzo nas umiłowało. Zapraszamy na codzienne nabożeństwo z litanią do Serca Jezusowego po Mszy Świętej wieczornej.
2. W najbliższy czwartek na Mszy Świętej o godz.: 18:00, będziemy modlić się za chorych z naszych rodzin fizycznie i duchowo w naszej parafii i powierzonych na kartkach z intencjami. Modlitwę prowadzi grupa Odnowy w Duchu Świętym. Intencje można składać do wystawionego koszyka przy ambonie. Msza Święta będzie poprzedzona modlitwą różańcową w intencji chorych, którą rozpoczniemy o 17:30.
3. Również w czwartek zapraszamy na Msze Świętą o godz.: 18:00, młodzież i dzieci oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników administracji do wspólnej modlitwy dziękczynnej za miniony rok nauki.
4. W sobotę przypada Dzień Ojca. Będziemy modlić się podczas każdej Mszy Świętej w intencjach naszych ojców. Dla żyjących będziemy wypraszać obfite Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych wieczny pokój w królestwie Bożym.
5. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela W tym dniu z racji rozpoczynających się urlopów i wakacyjnych podróży po każdej Mszy Świętej będziemy święcili pojazdy mechaniczne.
6. Została zakupiona figura Św. Antoniego z Padwy, którą na stałe będzie umieszczona w głównym wejściu kościoła.
7. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 08 Lipca. Szczegóły wyjazdu są umieszczone w gablocie przy kaplicy adoracji.
8. Od poniedziałku rozpoczniemy prace związane z montażem nowych 17 górnych okien. Prace potrwają ponad miesiąc.
9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. Zachęcamy do przeczytania artykułu pt.: Maryja w podróży- Skąd wzięła się idea nawiedzenia parafii przez kopię obrazu MB Częstochowskiej i jakie przygody temu towarzyszyły przez ponad 60 lat? Opisuje Monika Odrobińska.
10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Śp. Halina Figat Polećmy Ją Bożemu miłosierdziu: „wieczny odpoczynek…”.

Polecamy