Ogłoszenia duszpasterskie

10 Niedziela Zwykła- 10 Czerwiec 2018 r.

 1. W czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, które tak bardzo nas umiłowało.   Zapraszamy na codzienne nabożeństwo z litanią    do Serca Jezusowego po Mszy Świętej wieczornej.


2. Słowo Pasterskie Biskupa Warszawsko-Praskiego
Przewielebni Duszpasterze,
Czcigodne Osoby Życia Konsekrowanego,
Umiłowani Diecezjanie,
Nasza Wspólnota Diecezjalna, która od dziewięciu miesięcy przeżywa Nawiedzenie Matki Bożej w Jej Jasnogórskim Wizerunku, może powiedzieć dzisiaj iż czas się wypełnia. Uroczystość na zakończenie Nawiedzenia odbędzie się niebawem, bo już 16 czerwca (sobota) 2018 roku w Warszawie, w parafii Najczystszego Serca Maryi przy ul. Chłopickiego 2 (Plac Szembeka). O godz. 10.00 rozpoczniemy przygotowanie modlitewne już przy Świętym Wizerunku Nawiedzenia, a o godz. 11.00 rozpocznie się Uroczysta Msza św., koncelebrowana, której będzie przewodniczył abp Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Kazanie okolicznościowe wygłosi ks. bp Jerzy Mazur, Biskup Ełcki.
Czas szybko mija. Tak niedawno witaliśmy uroczyście Obraz Nawiedzenia w Radzyminie. A oto niebawem zgromadzimy się na Placu Szembeka, aby z serca podziękować Matce Bożej za jej szczególną obecność w naszej diecezji i za wyproszone łaski. Proszę Was wszystkich, Umiłowani Diecezjanie, przybądźcie jak najliczniej na wielką modlitwę dziękczynną.
Oddając chwałę Bogu za już otrzymane dary, pragniemy zawierzyć Matce Bożej całą naszą Diecezję i każdego indywidualnie. Ten akt rozpocznie duchowe dzieło wielkiej diecezjalnej modlitwy, przeżywanej każdego dnia w kolejnych Parafiach naszej Diecezji.
Oczekując na nasze spotkanie przesyłam moje pasterskie błogosławieństwo.
+ Romuald Kamiński, Biskup Warszawsko-Praski
3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. Zachęcamy do przeczytania artykułów pt.: Dwa Światy-Skąd niechęć do katolików świadczących o swojej wierze? -docieka Krzysztof Ziemiec; oraz artykuł: Nawiedzenie i co dalej-Peregrynacja nie może pójść w zapomnienie, kiedy pożegnamy Matkę Bożą.
4. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Śp. Krzysztof Lorenc. Polećmy Go teraz Bożemu miłosierdziu: „wieczny odpoczynek…”.

Polecamy