Ogłoszenia duszpasterskie

9 Niedziela Zwykła-3 czerwiec 2018 r.

1. Dzisiaj przeżywamy ustanowiony kilka lat temu w Kościele w Polsce Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad naszym narodem. Z tej okazji jest przeprowadzana zbiórka do puszek na potrzeby Świątyni Opatrzności Bożej.
2. Również dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy Świętej o godz.:12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja Eucharystyczna i adoracja Pana Jezusa do godz.:17:30 do nieszporów.

3. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy po wieczornej Mszy Świętej na Litanię do Serca Pana Jezusa i procesje Eucharystyczną. W Czwartek na zakończenie oktawy odbędzie się obrzęd błogosławieństwa wianków. Dzisiaj wyjątkowo procesji nie będzie tylko po Mszy Świętej o 12:00.
4. W środę zapraszamy na spotkanie z Prawnikiem. Porady prawne będą odbywały się w sali przy kancelarii w godz.: od 17:00 do 18:00.
5. W piątek, 8 czerwca, będziemy przeżywali Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte będą sprawowane według porządku zwykłego, a z racji uroczystości tego dnia można spożywać pokarmy mięsne.
6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. Zachęcamy do przeczytania artykułu pt.: CUDA EUCHARYSTYCZNE”- z ks. dr hab. Dominiakiem Ostrowskim, konsultorem Komisji Episkopatu ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, rozmawia Marta Jacukiewicz.
7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Śp. Krystyna Strzelec Polećmy ja teraz Bożemu miłosierdziu: „wieczny odpoczynek…”.

 

 

Polecamy