Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Zesłania Ducha Świętego-20 maja 2018 r.

 

1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłanie Ducha Świętego, to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.
2. Zachęcamy także, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na jutro. W poniedziałek, 21 maja, czcimy Maryję jako Matkę Kościoła.
3. W dniu dzisiejszym ofiary składane na tace będą przeznaczone na utrzymanie Seminarium w naszej Diecezji Warszawsko-Praskiej.
4. Dzisiaj podczas Mszy Św. o godz.: 9:00 dzieci z klas IV będą przeżywały Rocznicę I Komunii Świętej.
5. Również dzisiaj na Mszy Świętej o godz.: 18:00 młodzież z naszej Parafii przystąpi do Sakramentu Bierzmowania.
6. Zapraszamy do wzięcia udziału w rekolekcjach Maryjnych w dniach od piątku, 25 maja. do niedzieli, 27 maja. Rekolekcje mają nas przygotować do uroczystego nawiedzenia Kopi Cudownego obrazu MB Częstochowskiej w poniedziałek, 28 maja. Rekolekcje poprowadzi O. Michał Gawryluk. Szczegółowy program rekolekcji i uroczystości nawiedzenia zamieszczony jest w folderze, który państwo otrzymaliście drogą pocztową, jak również jest dostępny na naszej parafialnej stronie internetowej www.parafiaostrobramska. Foldery z programem rekolekcji i nawiedzenia Obrazu są również wyłożone pod chórem.
Aby podkreślić wyjątkowość tych wydarzeń, proszę o przystrojenie naszych mieszkań. O wywieszenie flag biało niebieskich i biało czerwonych. Kto chciałby włączyć się w pomoc przy strojeniu terenu przykościelnego to zapraszamy w czwartek na godz.:10:00.
7. W sobotę, 26 maja, w drugim dniu rekolekcji przypada Dzień Matki. Podczas Mszy Świętej o godz.:9:30 będziemy modlić się za nasze mamy. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.
8. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej
9. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, które w naszym Sanktuarium są sprawowane po Mszy Świętej wieczornej.
10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. Zachęcamy do przeczytania następujących artykułów: Jak świętować niedzielę?- co można, a czego nie można robić w dzień święty?- na te i inne pytania odpowiada ks. dr Artur Niemira; oraz art. pt.; Co ma Duch Święty do naszego wzrastania w świętości?- pisze ks. Marek Drzewiecki.

Polecamy