Ogłoszenia duszpasterskie

7 Niedziela Wielkanocy-13 maj 2018 r.

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki w niebie, razem z naszym Zbawicielem, w domu Ojca.
2. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, które w naszym Sanktuarium są sprawowane po Mszy Świętej wieczornej.
3. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nowenna jest włączona do nabożeństw majowych.
4. W przyszłą niedzielę,20 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię św. W tym dniu podczas Mszy Św. o godz.: 9:00 dzieci z klas IV będą przeżywały Rocznicę I Komunii Świętej. Dla tych dzieci spowiedź w sobotę,19 maja, od godz.: 9:00 do 11:00.
5. Również w przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz.: 18:00 młodzież z naszej Parafii przystąpi do Sakramentu Bierzmowania. Do sakramentu pokuty zapraszamy w sobotę, 19 maja, od godz.:11:30 do 13:00.
6. W przyszłą niedziele ofiary składane na tace będą przeznaczone na utrzymanie Seminarium w naszej Diecezji Warszawsko-Praskiej.
7. W minionym tygodniu zakończyliśmy odnawianie wszystkich pomieszczeń(tzw. salek parafialnych), w których spotykają się grupy działające w naszej parafii.
8. Przypominamy i jednocześnie już dziś zapraszamy do wzięcia udziału w rekolekcjach Maryjnych w dniach od 25 do 27 maja. Rekolekcje mają nas przygotować do uroczystego nawiedzenia Kopi Cudownego obrazu MB Częstochowskiej w dniu 28 maja. Szczegółowy program rekolekcji i uroczystości nawiedzenia zamieszczony jest w folderze, który państwo dostaliście drogą pocztową, jak również na naszej stronie parafialnej stronie internetowe www.parafiaostrobramska. Foldery z programem rekolekcji i nawiedzenia Obrazu również są wyłożone pod chórem.
9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. Zachęcamy do przeczytania następujących artykułów: Nasze dane w Kościele- co się zmieni w podejściu Kościoła do naszych danych osobowych po wejściu w życie unijnego rozporządzenia RODO?- tłumaczy Ks. pro. Dariusz Walencik, oraz art. pt.: Dlaczego pierwsze soboty?- Dlaczego MB chce upowszechnienia nabożeństwa w pierwsze soboty miesiąca objawionego S. Łucji z Fatimy – pisze Irena Świerdzewska.
18 r.

 

Polecamy