Ogłoszenia duszpasterskie

ogl1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy nasze Rekolekcje Wielkopostne, które będą trwały do środy (25 marca). Rozważania rekolekcyjne prowadzą Werbiści. Nauki rekolekcyjne będą wygłaszane dzisiaj podczas wszystkich Mszy Św. a w tygodniu dla dorosłych o godz. 7:00, 8:00 17:00, 18:00 i 19:00. Natomiast dzieci przychodzą z nauczycielami na wyznaczone godziny. Spowiadamy podczas każdej Mszy św. Dokładny plan jest umieszczony na tablicy ogłoszeń, jak również na naszej stronie internetowej. Zachęcamy do licznego udziału w rekolekcjach a szczególnie do pojednania z miłosiernym Bogiem.2.Na nabożeństwo Gorzkich Żali zapraszamy dzisiaj do naszego Sanktuarium na godz. 17.30. (za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny).

3. Spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się dzisiaj po Mszy św. wieczornej w auli św. Jana Pawła II.

4. W środę 25 marca będziemy obchodzili Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia przypada 23 rocznica powstania naszej Diecezji. Jest to również 28 rocznice święceń biskupich Ks. Biskupa Stanisława Kędziory. Naszą diecezje i ks. Bpa Stanisława polecamy Bożej Opatrzności.

5. XX Droga Krzyżowa ulicami naszego osiedla odbędzie się w piątek, 27 marca o godz. 19:00. Rozpoczniemy w naszym sanktuarium i zakończymy Komunią Św. Zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie Pasyjnym.

Dla dzieci  Droga Krzyżowa w naszym sanktuarium o godz. 17:30.

6. Ministrantów i kandydatów zapraszamy na spotkania formacyjne w sobotę na godz. 10:00.

7. Za tydzień będziemy przeżywali Niedzielę Palmową i rozpoczniemy obchód Wielkiego Tygodnia.

8. W tym dniu będą rozprowadzane palmy własnoręcznie wykonane przez Koło Przyjaciół Radia Maryja.

9. Pod chórem znajduje się puszka, do której możemy złożyć jałmużnę postną, która jest przeznaczona na wsparcie osób biednych.

10. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”.

 

Polecamy