Ogłoszenia duszpasterskie

6 Niedziela Wielkanocy-6 maj 2018 r.

1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszy Świętej o godz.:12:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz.: 17:30, do nieszporów.
2. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, które w naszym Sanktuarium są sprawowane po Mszy Świętej wieczornej.
3. We wtorek, 8 maja, przypada Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji naszej Ojczyzny. Msze Święte będą sprawowane według porządku zwykłego.
4. Od Piątku rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nowenna będzie włączona do nabożeństw majowych.
5. W sobotę, 12 maja, przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny ŁĄSKAWEJ, głównej patronki naszego miasta.

W tym dniu na Mszy Świętej o godz.:10:00 i o godz.:12:00 odbędzie się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci odbędzie się w piątek od godz.: 15:00 do18:00. Prosimy by w tym dniu nie stawiać samochodów na parkingu przy Sanktuarium.
6. Przypominamy i jednocześnie już dziś zapraszamy do wzięcia udziału w rekolekcjach Maryjnych w dniach od 25 do 27 maja. Rekolekcje mają nas przygotować do uroczystego nawiedzenia Kopi Cudownego obrazu MB Częstochowskiej w dniu 28 maja. Szczegółowy program rekolekcji i uroczystości nawiedzenia zamieszczony jest w folderze, który państwo dostaliście drogą pocztową, jak również na naszej stronie parafialnej stronie internetowe www.parafiaostrobramska.
7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”.

Polecamy