Ogłoszenia duszpasterskie

5 Niedziela Wielkanocy-29 Kwiecień 2018 r.

1. Od wtorku, 1 maja rozpoczynamy codzienne nabożeństwa majowe. Zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej w naszym Sanktuarium codziennie po Mszy Świętej wieczornej o godz.:18:30.
2. W czwartek, 3 maja będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego.
3. W pierwszy czwartek miesiąca (03 kwietnia ) po Mszy św. o godz. 18:00 Godzina Święta.
4. W pierwszy piątek miesiąca (04 maja) zapraszamy na Msze Św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17:00 i 18:00. Do sakramentu pokuty będzie można przystąpić podczas każdej Mszy Św. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy od godz. 9:00.
5. Również w piątek(4 maja br.), Ksiądz Biskup Ordynariusz udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych wszystkim Diecezjanom oraz Gościom, którzy w tym dniu będą przebywali na terenie Diecezji Warszawsko-Praskiej. Korzystając z dyspensy należy odmówić modlitwę w intencji Ojczyzny i Diecezji.
6. W pierwszą sobotę miesiąca(5 maja) zapraszamy na różaniec po Mszy Św. o godz.: 7:30. Po Mszy Świętej o godz.8:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz.:13:00.
7. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszy Świętej o godz.:12:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz.: 17:30, do nieszporów.
8. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkich maturzystów i ich rodziny na Msze Święta o godz.: 12:00 podczas której będziemy modlić się o pomyślne zdanie egzaminów maturalnych.
9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać między innymi następujące artykuły: Przez afrykańskie okulary-Refleksjami po spotkaniu biskupów Europy i Afryki w Fatimie dzieli się Abp. Henryk Hoser SAC w rozmowie z Ireną Świerdzewską, oraz art. pt.: Sto pięć rakiet nad Syrią- Co tak naprawdę dzieje się w Syrii?- analizuje Piotr Kościński.
10. W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej Śp. Barbara Zofia Podgórska. Polećmy Ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…….

Polecamy