Ogłoszenia duszpasterskie

4 Niedziela Wielkanocy-22 kwiecień 2018 r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej.
2. Jutro przypada Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msze Święte w naszym sanktuarium będą sprawowane jak w dni powszednie.
3. W środę przypada święto św. Marka, Ewangelisty. Jest to tradycyjnie dzień modlitw o urodzaje. Jest to również dzień imienin Ks. Bp. Marka Solarczyka. Pamiętajmy w naszej modlitwie o dostojnym Solenizancie.
4. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce na Jasną Górę 19 maja br. (sobota) na czuwanie w wigilię Zesłania Ducha Świętego. Jest to jednodniowe spotkanie w ramach corocznych czuwań Odnowy w Duchu Św., otwarte dla wszystkich, z katechezami, Eucharystią, modlitwą uwielbienia i uzdrowienia. W tym roku zastąpi ono czuwanie przed Zesłaniem Ducha Św. w naszym Sanktuarium. Zapisy w zakrystii. Więcej informacji na plakacie pod chórem.
5. Pragniemy zachęcić Państwa do przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz Caritas Diecezji Warszawsko Praskiej z dopiskiem Parafia Ostrobramska. Na stoliku pod chórem są wyłożone ulotki ze wszystkimi niezbędnymi informacjami jak poprawnie wypełnić PIT.
6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać między innymi artykuły pt.: Wierni Jego prawdzie-Czy kościół zmienia doktrynę w sprawie pokuty, Eucharystii i małżeństwa? Analizuje O. Dariusz Kowalczyk; oraz art. pt.: Zaproszenie do Celibatu- O kłopotach Kościoła w Portugalii i o tym czy brak księży da się zastąpić ich importem z zagranicy?- pisze Marcin Zatyka.

Polecamy