Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Miłosierdzia-08 Kwiecień 2018 r. 

1. Dzisiaj przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Bożego z tej racji na godz.: 15:00 zapraszamy na nabożeństwo: „Godzina Miłosierdzia”.
2. Również dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym. Dzisiaj i przez cały tydzień otaczamy szczególną modlitwą tych, którzy na co dzień zajmują się działalnością charytatywną w naszej parafii. Zachęcamy także do podjęcia dzieł miłosierdzia w swoim najbliższym otoczeniu.
3. Także w dzisiejszą niedzielę, zapraszamy dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców na Msze Święta o godz.: 16:00.
4. Jutro,(9 kwietnia), będziemy świętować przeniesioną z Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
5. W środę po Mszy Świętej wieczornej zapraszam na spotkanie Członków Radę Duszpasterską
6. Przypominamy wszystkim uczestnikom sobotniej pielgrzymki do Sokółki, że spotykamy się pod kościołem o godz.: 7:00. Powrót przewidziany jest na godz.:18:00..
7. Pragniemy zachęcić Państwa do przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz Caritas Diecezji Warszawsko Praskiej z dopiskiem Parafia Ostrobramska. NA stoliku pod chórem są wyłożone ulotki ze wszystkimi niezbędnymi informacjami jak poprawnie wypełnić PIT.
8. W sobotę, 14 kwietnia, zapraszamy na nocną adorację od godz.:21:00 do 6:00 rano. O północy zostanie odprawiona Masza Święta.
9. W przyszłą niedzielę, 15 kwietnia, zachęcamy do wzięcia udziału w XIII Marszu świętości życia. Rozpoczęcie o godz.:11:00 w Katedrze Warszawsko-Praskiej. Szczegółowe informację znajdują się na plakacie pod chórem.
10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać między innymi artykuł pt.: Dar czy zasługa?- o miłosierdziu Boga, które najbardziej nas przyciąga- mówi bp. Henryk Cieraszko.

Polecamy