Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego-01 kwiecień 2018 r.

1. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim osobom, które w ostatnich dniach włączyły się w przygotowanie Świat Zmartwychwstania Pańskiego. Niech Boże błogosławieństwo będzie najlepszą nagrodą za ten trud.
2. Dzisiaj Msze Święte jeszcze o godz.: 9:00; 10:00; 11:00; 12:00 i o 18:00.
3. Jutro drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Zadbajmy o nasz udział w świątecznej Mszy Świętej. Będziemy je sprawować według porządku niedzielnego. W tym dniu już tradycyjnie ofiary składane na tace będą przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
4. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
5. Od Wielkiego Piątku w naszym Sanktuarium trwa nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia, na którą zapraszamy codziennie po Wieczornej Mszy Świętej.
6. W tygodniu wielkanocnym przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W tych dniach nabożeństwa będą sprawowane o stałych porach.
7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Święto Miłosierdzia Bożego. Na godz.: 15:00 zapraszamy na nabożeństwo Godzina Miłosierdzia. To Święto rozpocznie także Tydzień Miłosierdzia. W tym dniu ofiary składane na tacę będą przeznaczone na dzieła charytatywne prowadzone przez „Caritas” naszej Diecezji.
8. Również w przyszłą niedzielę,(8 kwietnia), zapraszamy dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii świętej i ich rodziców na Msze Święta o godz.: 16:00.
9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać między innymi artykuł.: Pascha czy Zmartwychwstanie?- o punktach wspólnych i różnicach między naszą Wielkanocą i żydowską Paschą- mówi Ks. prof. Waldemar Chrostowski.

Polecamy