Ogłoszenia duszpasterskie

6 Niedziela Wielkiego Postu-25 marca 2018 r.

1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak dziś przychodzi do każdego z nas. Prośmy o łaskę, abyśmy w nadchodzącym czasie przeżyli z Panem Jezusem szczery żal za nasze nieprawości po to, aby przeżyć prawdziwą radość z powodu nowego życia, które ofiaruje nam Zmartwychwstały.
2. Na ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali zapraszamy dzisiaj do naszego Sanktuarium na godz. 17:30.
3. Konferencja dla rodziców i rodziców chrzestnych tych dzieci, które w święta przyjmą Sakrament Chrztu Świętego odbędzie się w Wielką Środę,28 marca, po Mszy Św. wieczornej.
4. Osoby, które pragną przystąpić jeszcze do sakramentu pokuty zapraszamy dzisiaj oraz od poniedziałku do środy podczas porannych Mszy Św., a po południu od godz.: 17:45.
5. Składam serdeczne podziękowania wszystkim Parafianom i Gościom za uczestnictwo w Nabożeństwach Pasyjnych, Rekolekcjach Wielkopostnych i za udział w XXIII Drodze Krzyżowej na osiedlu.
6. Pod Chórem znajduje się puszka, do której możemy złożyć jałmużnę wielkopostną, która jest przeznaczona na wsparcie osób biednych.
7. W zakrystii można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
8. Zapraszamy na obchody Triduum Paschalnego:
a. W Wielki Czwartek o godz.:18:00 na Mszę Wieczerzy Pańskiej, po zakończeniu której przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Kaplicy Przechowania tzw. Ciemnicy. Wielki Czwartek to dzień ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa.
b. W Wielki Piątek liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz.:18:00. W czasie Liturgii wysłuchamy opisu Męki Zbawiciela i będziemy adorować Święty Krzyż. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.
c. Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę rozpoczniemy od godz. 8:00 i będzie trwało do godz. 17:30. Tego dnia u ministrantów będzie można zapatrzyć się w wodę święconą.
d. Wigilia Paschalna, rozpoczynająca obchód Świąt Paschalnych rozpocznie się w sobotę o godz.:19:00. Na te liturgię przynosimy świecę.
9. W niedzielę Wielkanocną Msza Święta z procesją rezurekcyjną rozpocznie się o godz.06:00. Kolejne Msze Święte w Wielkanoc będą sprawowane o godz.: 9:00; 10:00; 11:00; 12:00 i 18:00.
10. Na Nowennę do Bożego Miłosierdzia zapraszamy od Wielkiego Piątku do II Niedzieli Wielkanocnej. W Wielki Piątek i Wielka Sobotę Nowenna odbędzie się o godz.:15:00 Natomiast w pozostałe dni po wieczornej Mszy Świętej.
11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać wiele artykułów wprowadzających nas w klimat Wielkiego Tygodnia.
12. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w misterium paschalne przez czynny udział w bogatej liturgii.

Polecamy