Ogłoszenia duszpasterskie

5 Niedziela Wielkiego Postu-18 marzec 2018 r.

1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Potrwają do środy. Poprowadzi je Ks. Piotr Staniewicz. Nauki rekolekcyjne będą wygłaszane dzisiaj podczas wszystkich Mszy świętych. Natomiast w tygodniu o godz.: 7:00, 8:00; 17:00, 18:00 i 20:00. Zachęcamy do licznego udziału w rekolekcjach. Również prosimy, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkopostnej. Dopiero serce pojednane z Panem Bogiem i z bliźnimi jest sercem wielkodusznym. Program rekolekcji znajduje się na plakatach pod chórem oraz na naszej stronie internetowej.
2. Droga Krzyżowa już po raz XXIII ulicami naszego osiedla odbędzie się w piątek (23 marca) o godz.:19:00. Zachęcamy do licznego udziału w tym Nabożeństwie Pasyjnym. Dla dzieci Droga Krzyżowa odbędzie się w kościele o godz.: 17:30.
3. W najbliższą sobotę,24 marca, zapraszamy Służbę Liturgiczną do wzięcia udziału w dniu skupienia. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz.:10:00. Wszelkie informację można uzyskać u Ks. Mariusza.
4. Za tydzień będziemy przeżywali Niedzielę Palmową i rozpoczniemy obchód Wielkiego Tygodnia. W tym dniu przed kościołem będą rozprowadzane palmy przez P Z C.
5. Pod Chórem znajduje się puszka, do której możemy złożyć jałmużnę wielkopostną, która jest przeznaczona na wsparcie osób biednych.
6. W zakrystii można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
7. Dzieci z Domu Dziecka przy ul. Łukowskiej dziś po Mszy Św. o godz..: 10:00; 11:00 i 12:00 będą rozprowadzały przed kościołem własnoręcznie wykonane karty świąteczne oraz ozdoby na stół wielkanocny.
8. Zapraszamy na Pielgrzymkę do Sokółki. Wyjazd 14 kwietnia (sobota). Koszt wyjazdu 60 zł. Zapisy i szczegółowe informacje można uzyskać w zakrystii po każdej Mszy Świętej.
9. Informujemy o zmianach w cotygodniowych dyżurach Parafialnego Zespołu Caritas. Od 20 marca będą we wtorki w godzinach od18:30 do 19:30. Natomiast w każdy pierwszy wtorek miesiąca dyżur będzie w godzinach porannych od 11:30 do 12:30.
10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać między innymi ciekawy artykuł pt.: Księżowskie Paragrafy- Dlaczego w Kościele stosowane są kary suspensy, interdyktu czy ekskomuniki- odpowiada Ks. Adam Jaczewski.

Polecamy