IV Niedziela Wielkiego Postu-11 marzec 2018 r.

1. W dniu dzisiejszym zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców na Msze Świętą na godz.: 16:00.
2. Na nabożeństwo GORZKICH ŻALI zapraszamy dzisiaj na godz. 17:30 (za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny).
3. Od poniedziałku,(12 marca), rozpoczniemy trzy dniowe rekolekcję dla szkół znajdujących się na terenie naszej parafii, które poprowadzą Klerycy z naszego Seminarium.
4. Natomiast rekolekcje dla całej parafii rozpoczną się w przyszłą niedzielę, 18 marca i potrwają do środy 21 marca. Poprowadzi je ks. Piotr Staniewicz wykładowca w Seminarium. Program rekolekcji jest umieszczony na tablicy ogłoszeń pod chórem jak również na naszej stronie internetowej.
5. We wtorek, 13 marca, przypadnie piąta rocznica wyboru Papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Otoczmy w tym dniu Ojca Świętego i wszystkie jego dzieła naszymi modlitwami.
6. Przypominamy, że w naszym Sanktuarium Drogi Krzyżowe są sprawowane w piątki Wielkiego Postu o godz.: 17:30 dla dzieci, oraz o 18:30 dla młodzieży i osób dłużej pracujących.
7. Również w każdy piątek wielkiego postu po Mszy Świętej wieczornej można skorzystać w naszym Sanktuarium z sakramentu pokuty w godz.: od 19:00 do 21.:00.
8. Zachęcamy małżeństwa cywilne, żyjące w powtórnych związkach do wzięcia udziału w rekolekcjach dla nich dedykowanych, które odbędą się w daniach od 16 do 18 marca w Sulejówku. Szczegóły na plakacie przy wyjściu z kościoła.
9. Pod chórem znajduje się puszka, do której możemy złożyć jałmużnę wielkopostną, która jest przeznaczona na wsparcie dla osób biednych i potrzebujących.
10. Zapraszamy do wzięcia udziału w pielgrzymce do Sokółki, miejsca w którym dokonał się Cud Eucharystyczny. Pielgrzymka odbędzie się 14 kwietnia. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii.
11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy szczególnie nasz diecezjalny tygodnik IDZIEMY.W bieżącym numerze możemy przeczytać między innymi bardzo ciekawy artykuł autorstwa O. Dariusza Kowalczyka, pt.: Przyszedłem Pana nawracać- Czy kościół powinien ukrywać, że jego pierwszą misją jest wzywanie ludzi do nawrócenia?