III Niedziela Wielkiego Postu- 04 marzec 2018 r.

1. Przeżywamy dzisiaj pierwszą niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz.:12:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz.:17:30.
2. Na nabożeństwo GORZKICH ŻALI zapraszamy dzisiaj na godz. 17:30 (za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny).
3. Rozważając mękę Pańską, łączymy nasze cierpienia i troski z cierpiącym Jezusem. Zapraszamy dzieci na drogę krzyżową w piątek o godz. 17:30 natomiast młodzież i osoby dorosłe na godz.: 18:30.
4. W środę, 07 marca, zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej na spotkanie formacyjne na godz.: 19:00.
5. Natomiast w przyszłą niedzielę, 11 marca, zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców na Msze Świętą na godz.: 16:00.
6. Przypominamy również, że w każdy piątek wielkiego postu po Mszy Świętej wieczornej można skorzystać w naszym Sanktuarium z sakramentu pokuty w godz.: od 19:00 do 21.:00.
7. Zachęcamy małżeństwa cywilne, żyjące w powtórnych związkach do wzięcia udziału w rekolekcjach dla nich dedykowanych, które odbędą się w daniach od 16 do 18 marca w Sulejówku. Szczegóły na plakacie przy wyjściu z kościoła.
8. Pod chórem znajduje się puszka, do której możemy złożyć jałmużnę wielkopostną, która jest przeznaczona na wsparcie dla osób biednych i potrzebujących.
9. Ministrantów i kandydatów zapraszamy na spotkania w sobotę na godz.: 10:00.
10. Przy wyjściu z kościoła można złożyć podpisy pod petycją do sejmu w sprawie przynaglenia podjęcia ustawy chroniącej życie.
11. W niedzielę, 11 marca, zapraszamy na Msze Świętą o godz.: 12:00 w intencji Ks. Proboszcza z okazji przypadających imienin.
12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy szczególnie nasz diecezjalny tygodnik IDZIEMY.W bieżącym numerze możemy przeczytać między innymi artykuł pt.: Cienie Wielkiego Postu- Jak dobrze przeżyć Wielki Post?- wyjaśnia i proponuje ks. prof. Jan Sochoń, oraz art.: Od dwustu lat w Warszawie- Dwóchsetlecie powstania Archidiecezji Warszawskiej przypomina Wojciech Świątkiewicz.
13. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Elżbiety Woźniak. Polećmy Ją teraz Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…..