Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Wielkiego Posty-25 luty 2018 r.

1. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców zapraszamy dzisiaj na Msze Świętą na godz.: 16:00.
2. Dzisiaj przypada niedziela Ad gentes – Dzień modlitwy, postu i solidarności z Misjonarzami. Jak co roku można wesprzeć misjonarzy składając ofiarę do puszek.
3. Trwajmy w wielkopostnych dobrych postanowieniach, a szczególnie starajmy się rozważać mękę Pańską podczas wspólnej modlitwy. Zapraszamy na drogę krzyżową w piątki na godz. 17:30 dzieci, natomiast na godz.: 18:30 młodzież i osoby dorosłe. W niedzielę zapraszamy na nabożeństwo GORZKICH ŻALI na godz. 17:30 (za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny).
4. W każdy wtorek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na katechezy dla dorosłych.
5. Już po raz kolejny, 1 marca tj. w czwartek, w naszej parafii zostanie przeprowadzony dzień stacyjny w Wielkim Poście. Wszystkie nabożeństwa poprowadzi ks. Piotr Staniewicz. Natomiast Msze świętą na zakończenie dnia stacyjnego o godz.: 20:00 odprawi Ks. Bp. Marek Solarczyk. Szczegółowy program na ten dzień jest wywieszony na plakatach pod chórem. Wszystkich serdecznie zapraszamy w tym dniu do wspólnej modlitwy.
6. Każdy pierwszy piątek miesiąca przypomina nam tajemnicę konania Pana Jezusa na krzyżu. Zapraszamy w najbliższy piątek na Msze Św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.: 17:00 i 18:00. Do sakramentu pokuty będzie można przystąpić podczas każdej Mszy Św. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy od godz.: 9:00.
7. Przypominamy również, że w każdy piątek wielkiego postu po Mszy Świętej wieczornej będzie można skorzystać w naszym Sanktuarium z sakramentu pokuty w godz.: od 19:00 do 21.:00.
8. W sobotę po Mszy Św. o godz.:7:00 zapraszamy na różaniec z racji pierwszej soboty miesiąca. Po Mszy Św. o godz.: 8:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz.: 13:00.
9. Pod chórem znajduje się puszka, do której możemy złożyć jałmużnę wielkopostną, która jest przeznaczona na wsparcie dla osób biednych i potzrbujących.
10. Ministrantów i kandydatów zapraszamy na spotkania w sobotę na godz.: 10:00.
11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy szczególnie nasz diecezjalny tygodnik IDZIEMY.W bieżącym numerze możemy przeczytać między innymi artykuł pt.: Co niszczy autorytet Kościoła- Co najbardziej denerwuje grzeszników w Kościele? -wyjaśnia O. Jacek Salij OP.

 

Polecamy