Ogłoszenia duszpasterskie

4 niedziela Wielkiego Postu

ogl1. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. i ich rodziców zapraszamy dzisiaj na Mszę św. na godz. 16:00.

2. Na nabożeństwo Gorzkich Żali zapraszamy dzisiaj do naszego Sanktuarium na godz. 17.30. (za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny).3. Przypominamy, że w naszej świątyni Drogi Krzyżowe są sprawowane w piątki Wielkiego Postu o godz. 17:30 dla dzieci, a ok. godz. 18.40 dla dorosłych i osób dłużej pracujących.

4. Rekolekcje wielkopostne dla Zespołu Szkół Spożywczo – Gastronomicznych odbędą się w najbliższy poniedziałek, wtorek i środę o godz. 11:00. Natomiast rekolekcje dla całej parafii rozpoczną się w przyszłą niedzielę, 22 marca i potrwają do środy 25 marca. Poprowadzą je Werbiści. Program rekolekcji jest umieszczony na tablicy ogłoszeń jak również na naszej stronie internetowej.

5. W czwartek będziemy obchodzili Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca najświętszej Maryi Panny. Tego dnia przypada 10 rocznica święceń biskupich Pasterza naszej diecezji Ks. Arcybiskupa Henryka Hosera SAC. Już teraz życzymy Ks. Arcybiskupowi obfitych łask i polecamy Go modlitwie całej wspólnoty parafialnej.

6. Ministrantów i kandydatów zapraszamy na spotkania formacyjne w sobotę na godz. 10:00.

7. Wolontariusze Światowych Dni Młodzieży oraz grupa „Od Rio do Krakowa” za tydzień w niedzielę, po każdej Mszy Św. będą rozprowadzać ręcznie robione kartki i ozdoby Wielkanocne. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na rzecz dzieci z domu dziecka nr 4 przy ul. Łukowskiej 25. Zapraszamy wszystkich do włączenia się w tak wspaniałą inicjatywę.

8. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”.

9. Pod chórem znajduje się puszka, do której możemy złożyć jałmużnę postną, która jest przeznaczona na wsparcie osób biednych.

10. Konferencja dla rodziców i rodziców chrzestnych tych dzieci, które w święta przyjmą Sakrament Chrztu świętego odbędzie się w Wielki Poniedziałek, 30 marca o godz. 19:00.

11. W minionym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską rodzin naszej parafii. Wyrażamy wdzięczność wszystkim, których domy nawiedziliśmy. Dziękujemy za wspólną modlitwę, życzliwe przyjęcie, a także za złożone ofiary na potrzeby naszej parafii. Niech Bóg Swoim błogosławieństwem wspiera wasze życie rodzinne i nieustannie je uświęca.

Natomiast osoby, które z różnych względów nie mogły przyjąć kapłana z wizytą duszpasterską w wyznaczonym terminie a chciałyby to uczynić, prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Polecamy