Ogłoszenia duszpasterskie

5 Niedziela zwykła-04 luty 2018 r. 

1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszy Świętej o godz.:12:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz.: 17:30, do nieszporów.
2. Również w dzisiejszą niedzielę gościmy w naszej parafii Ks. Ryszarda Halwa z Fundacji S.O.S. Obrony Poczętego Życia, który na wszystkich Mszach Świętych skieruje do nas słowo.
3. W środę przypada dzień imienin Ordynariusza naszej Diecezji Ks. Biskupa Romualda Kamińskiego. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji Dostojnego Solenizanta.
4. W środę,7 stycznia, na godz.:19:00, zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej na spotkanie formacyjne.
5. Również w środę po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na konferencję przed chrzcielną rodziców dzieci, które w najbliższą niedziele przyjmą Sakrament Chrztu.
6. Ministrantów i kandydatów zapraszamy na spotkania w sobotę na godz.: 10:00.
7. Siostra Lilianna zaprasza dzieci pragnące śpiewać na próbę scholii w każdą niedzielę o godz.: 10:00 do sali Bielanek.
8. Zapraszamy dzieci z naszej parafii na kolonie organizowane przez Parafialny Zespół Caritas, które odbędą się w dniach 08-18 sierpnia br. w miejscowości KACWIN (PIENINY). Również poszukujemy wychowawców i pielęgniarki. Wszelkie informacje można uzyskać w biurze Caritas przy kancelarii parafialnej oraz na stronie internetowej naszej parafii w zakładce CARITAS.
9. W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. Na uroczystą Mszę Świętą z udzieleniem sakramentu chorych zapraszamy na godz.: 12:00. Sakrament namaszczenia mogą przyjąć osoby chore i w podeszłym wieku, będące w stanie łaski uświęcającej. Zachęcamy rodziny, aby pomogły chorym i starszym krewnym w dotarciu do świątyni.
10. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11:00, będziemy modlić się w intencji Siostry Lilianny z okazji imienin.
11. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców zapraszamy w przyszłą niedzielę,11 stycznia, na Msze Św. o godz.: 16:00.
12. Pragniemy zachęcić Państwa do przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz Caritas Diecezji Warszawsko Praskiej z dopiskiem Parafia Ostrobramska. Więcej informacji na ten temat można uzyskać od naszych woluntariuszy po każdej Mszy Św. Są przygotowane ulotki ze wszystkimi niezbędnymi informacjami jak poprawnie wypełnić PIT.
13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy szczególnie nasz diecezjalny tygodnik IDZIEMY.W bieżącym numerze zachęcamy do przeczytania artykułu: Cuda siostry Łucji- O niewytłumaczalnych naukowo zjawiskach, które dokonywały się za sprawą s. Łucji, ostatniej wizjonerki z Fatimy, pisze Marcin Zatyka.
14. W minionym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską rodzin naszej parafii. Wyrażamy wdzięczność wszystkim, których domy odwiedziliśmy. Dziękujemy za wspólną modlitwę, bardzo życzliwe przyjęcie, a także za złożone ofiary na potrzeby naszej parafii. Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wspiera Wasze życie rodzinne i nieustannie je uświęca. Natomiast osoby, które z różnych względów nie mogły przyjąć kapłana z wizytą duszpasterską w wyznaczonym terminie a chciałyby to uczynić, prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Polecamy