Ogłoszenia duszpasterskie

4 Niedziela zwykła-28 stycznia 2018 r.  

1. Dzisiaj, w Światowym Dniu Trędowatych, Kościół modli się i wspiera dotkniętych tą chorobą, która nadal, mimo wieloletnich zabiegów, zbiera obfite śmiertelne żniwo.
2. W dniu 01 lutego przypada 33 rocznica Erygowania naszej Parafii. Dlatego w dzisiejszą niedzielę na Mszy Św. o godz.:12:00 będziemy dziękowali dobremu Bogu za całe dzieło związane z powstaniem naszej parafii. Za osobę Ks. Prałata Zenona, za wszystkich tych którzy budowali tę świątynię oraz za całą naszą wspólnotę parafialną.
3. W pierwszy czwartek miesiąca (01 lutego)po Mszy Świętej o godz.:18:00 „Godzina Święta”.
4. Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane popularnie Świętem MB Gromnicznej przypada w piątek, 2 lutego. Jest to również pierwszy piątek Miesiąca. Msze Święte będą sprawowane o godz.: 6:30; 7:00; 8:00; 17:00 i o 18:00. Tego dnia przypada też Dzień Życia Konsekrowanego. Na początku każdej Mszy Świętej odbędzie się obrzęd poświęcenia gromnic a ofiary składane w tym dniu na tacę będą przeznaczone na wsparcie zakonów klauzurowych.
5. W sobotę, 3 lutego, po Mszy Świętej o godz.: 7:00 zapraszamy na różaniec z racji pierwszej soboty miesiąca.
6. Za tydzień będziemy przeżywali pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszy Świętej o godz.:12:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz.: 17:30 do nieszporów.
7. Wizytę duszpasterską ponownie rozpoczniemy od najbliższego poniedziałku (29 stycznia).

29.01-poniedziałek Ul. Jarocińska 1    4 kapłanów
30.01- wtorek Ul. Witolińska 5      4 kapłanów
31.01- środa Ul. Witolińska 2,4      3 kapłanów
01.02-czwartek Ul. Witolińska 6,8    3 kapłanów
02.02-piątek Ul. Ostrobramska 83 A,B,C     3 kapłanów
O3.02-sobota Ul. Rodziewiczówny 7, Grochowska 71a, 73
Ul. Witolińska 44, Ul. Dęblińska 2,9; Ul. Pustelnicka 2,4,5,6, 5/8; Ul. Zamieniecka 34/46      3 kapłanów

Dokładny plan kolędy jest wywieszony w gablocie obok kaplicy adoracji oraz na naszej parafialnej stronie internetowej w zakładce KOLĘDA.
8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy szczególnie nasz diecezjalny tygodnik IDZIEMY. W bieżącym numerze zachęcam do przeczytania artykułu: „Strażnicy wartości”- Dlaczego w procesie wychowania młodych ludzi ważni są Dzidkowie i czym ich rola różni się od roli rodziców.
9. Wszystkich którzy wrócili z ferii zimowych serdecznie witamy: dzieci, młodzież wraz z rodzinami i na ten nowo rozpoczęty czas nauki i pracy przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

 

Polecamy