Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela zwykła – 21 stycznia 2018 r

1. W dzisiejszą niedzielę przypada Dzień Babci a jutro Dzień Dziadka. Z tej okazji zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu chóru parafialnego MATER MISERI CORDIA, po Mszy Świętej o godz.:12:00, który szczególnie będzie dedykowany naszym Seniorom.
2. Trwamy ze wszystkimi wspólnotami chrześcijańskimi na świecie w tradycyjnej modlitwie o jedność chrześcijan. Tydzień modlitw zakończy się w czwartek, w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.
3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy szczególnie nasz diecezjalny tygodnik IDZIEMY. W bieżącym numerze zachęcam do przeczytania artykułu: „Pasterz wychodzi do owiec”- o swoich priorytetach duszpasterskich mówi bp. Romuald Kamiński w rozmowie z Ireną Świerdzewską.
4. Wszystkim rodzinom, które przyjęły nas z wizyta duszpasterską w minionym tygodniu składamy serdeczne podziękowanie za wspólna modlitwę, życzliwość oraz za złożone ofiary na potrzeby parafii. Z racji ferii przerywamy kolędę na ten tydzień. Wizytę duszpasterską ponownie rozpoczniemy od 29 stycznia, od ul. Jarocińskiej 1. Dokładny plan kolędy jest wywieszony w gablocie obok kaplicy adoracji oraz na naszej parafialnej stronie internetowej w zakładce KOLĘDA.
5. Wszystkim rodzinom udającym się na ferie, życzymy dobrego wypoczynku.
6. W czwartek w wieku 69 lat zmarł Ks. prał. Wojciech Zdziebłowski, proboszcz sąsiedniej parafii pw. Św. Patryka. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w naszym dekanacie dzisiaj Mszą Świętą o godz.:20:00, której będzie przewodniczył Abp. Henryk Hoser. Główna Msza Święta pogrzebowa zostanie odprawiona w dniu jutrzejszym o godz.: 11:00 pod przewodnictwem Ordynariusza naszej diecezji, Ks. Bp. Romualda Kamińskiego.

Polecamy