Ogłoszenia duszpasterskie

2 Niedziela Zwykła -14 styczeń 2018 r.

1. Dzisiaj wraz z katolikami na całym świecie modlimy się za migrantów i uchodźców. Zachęcamy, aby w sposób szczególny otoczyć modlitwą naszych rodaków przebywających poza granicami Ojczyzny, ich rodziny oraz duszpasterzy posługujących polskim emigrantom.
2. Od czwartku rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym roku przebiega on pod hasłem: „Prawica Twoja wsławiła się mocą”
3. W dniu dzisiejszym na godz.:17:00 zapraszamy na wspólne kolędowanie przy żłóbku. Śpiew poprowadzi schola parafialna.
4. Przygotowujących się do sakramentu małżeństwa zapraszamy na nauki przedmałżeńskie połączone z kursem tańca. Pierwsze spotkanie rozpocznie się 16 stycznia o godz.:19:00 w Auli Św. Jana Pawła II.
5. W czwartek na Mszy Świętej o godz.: 18:00 będziemy modlić się za chorych z naszych rodzin fizycznie i duchowo oraz powierzonych na kartkach z intencjami. Modlitwę prowadzi wspólnota Odnowy w Duchu Świętym. Intencje modlitewne można składać ko koszyka, który będzie wystawiony na schodkach w prezbiterium.
6. W sobotę przed 3. Niedzielą Okresu Zwykłego20 stycznia A.D. 2018 podczas Eucharystii o godzinie 11.00w Bazylice katedralnej Warszawsko-Praskiej pw. św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika odbędzie się liturgiczna inauguracja posługi Ks. Bp. Romualda Kamińskiego w Diecezji Warszawsko-Praskiej. Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w tej uroczystości.
7. W przyszłą niedzielę na godz.: 12:00 zapraszamy na Msze Świętą w intencji solenizantów: O. Antoniego i Ks. Mariusza, podczas której będziemy modlili się dla Nich o potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo.
8. Również w przyszłą niedzielę i poniedziałek przypada Dzień Babci i Dzień Dziadka. Z tej okazji zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu chóru parafialnego MATER MISERI CORDIA, po Mszy Świętej o godz.:12:00, który szczególnie będzie dedykowany naszym Seniorom.
9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy szczególnie nasz diecezjalny tygodnik IDZIEMY.
10. Wszystkim rodzinom, które przyjęły nas z wizyta duszpasterską w minionym tygodniu składamy serdeczne podziękowanie za wspólna modlitwę, życzliwość oraz za złożone ofiary na potrzeby parafii. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny z następujących domów:
15.01-poniedziałek Ul. Łukowska 8,9     5 kapłanów
16.01- wtorek Ul. Łukowska 6,7     5 kapłanów
17.01- środa Ul. Łukowska 1,4    5 kapłanów
18.01- czwartek Ul. Łukowska 2, 2a,2b,2c, 3     5 kapłanów
19.01- piątek Ul. Tarnowiecka 3,5,7,9,11      5 kapłanów

Wizytę duszpasterską rozpoczynamy w tygodniu od godz.: 16:00 oraz w soboty od godz.: 10:00. Dokładny plan można znaleźć w gablocie przy kaplicy adoracji jak również na naszej parafialnej stronie internetowej w zakładce KOLĘDA.
11. Wszystkim rodzinom udającym się na ferie, życzymy dobrego wypoczynku.

 

Polecamy