Ogłoszenia duszpasterskie

2 Niedziela Po Narodzeniu Pańskim-07 styczeń 2018r.

1. Niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. Zgodnie z wielowiekową tradycją czas świątecznych dekoracji i śpiewania kolęd przedłużamy do święta Ofiarowania Pańskiego do 2 lutego.
2. W czwartek, 11 stycznia, zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu dzieci i młodzieży z Państwowej Szkoły Muzycznej przy ul. Grochowskiej. Program jest następujący: 17:30 rozpoczęcie koncernu; o godz.: 18:00 Msza Święta z oprawą muzyczną przez dzieci i młodzież, po Mszy świętej o godz.:18:00 dalsza część koncertu.
3. Jeszcze nie zaczęły się ferie, ale już dziś zapraszamy dzieci z naszej parafii na kolonie organizowane przez Parafialny Zespół Caritas, które odbędą się w dniach 08-18 sierpnia br. w miejscowości KACWIN (PIENINY). Powodowane jest to tym, że musimy wcześniej zarezerwować ośrodek wypoczynkowy. Również poszukujemy wychowawców i pielęgniarki. Wszelkie informacje można uzyskać w biurze Caritas przy kancelarii parafialnej oraz na stronie internetowej naszej parafii w zakładce CARITAS.
4. Przygotowujących się do sakramentu małżeństwa zapraszamy na nauki przedmałżeńskie połączone z kursem tańca. Pierwsze spotkanie rozpocznie się 16 stycznia o godz.:19:00 w Auli Św. Jana Pawła II.
5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy szczególnie nasz diecezjalny tygodnik IDZIEMY, a w nim możemy przeczytać następujące artykuły: Dlaczego trzech Króli?- co wiemy o mędrcach, którzy złożyli pokłon Chrystusowi i dlaczego nazywamy ich królami?- wyjaśnia ks. prof. Józef Naumowicz, oraz artykuł pt.: Cały dla innych- Sylwetkę zmarłego niedawno bp. Stanisława Kędziory przypomina Irena Świerdzewska.
6. Wszystkim rodzinom, które przyjęły nas z wizyta duszpasterską w minionym tygodniu składamy serdeczne podziękowanie za wspólna modlitwę, życzliwość oraz za złożone ofiary na potrzeby parafii. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny z następujących domów:

08.01-poniedziałek Ul. Komorska 10, 11/15, ul. Ostrobramska 84,       5 kapłanów
09.01- wtorek Ul. Ostrobramska 78        5 kapłanów
10.01- środa Ul. Ostrobramska 80, 38,64a,85,       5 kapłanów
11.01- czwartek Ul. Ostrobramska 82          5 kapłanów
12.01- piątek Ul. Łukowska 13, 15, 17, 19, 21, 27,         5 kapłanów
13.01- sobota Ul. Łukowska 5           5 kapłanów

Wizytę duszpasterską rozpoczynamy w tygodniu od godz.: 16:00 oraz w soboty od godz.: 10:00. Dokładny plan można znaleźć w gablocie przy kaplicy adoracji jak również na naszej parafialnej stronie internetowej w zakładce KOLĘDA.

Polecamy