Ogłoszenia duszpasterskie

3 Niedziela adwentu-17 grudzień 2017 r.

1. Dzisiaj w naszym Sanktuarium rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które będą trwały do wtorku, 19 grudnia. Poprowadzi je Ks. dr Józef Kloch, były Rzecznik Episkopatu Polski, a obecnie wykładowca na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, którego bardzo serdecznie witamy. Dzisiaj nauki rekolekcyjne będą na każdej Mszy Świętej. W poniedziałek i we wtorek Msze Święte z naukami o godz.: 6:30 – na roratach; 8:00; 17:00; 18:00 i o 20:00. Już dziś zachęcamy wszystkich do przeznaczenia tych dni na czas odnowienia naszej więzi z Bogiem. Pamiętajmy też w naszych modlitwach o Księdzu Rekolekcjoniście prosząc dla Niego o Dary Ducha Św.
2. Zachęcamy, aby jak najlepiej przygotować się duchowo do nadchodzących świąt. Nie odkładajmy sakramentu pokuty na ostatni dzień Adwentu, na przyszłą niedzielę.
3. Trzeci tydzień Adwentu to czas szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Codziennie będziemy polecać Panu Bogu rodziny naszej parafii, aby rozwijało się w nich życie wiary.
4. W poniedziałek, 18 grudnia, przypada trzecia rocznica śmierci Ks. prał Zenona Majchera. Zapraszamy w tym dniu na Msze Świętą o godz.: 18:00 w intencji śp. Ks. prał. Zenona pierwszego proboszcza tej parafii i budowniczego naszego Sanktuarium.
5. Konferencja dla rodziców i chrzestnych tych dzieci, które w święta będą ochrzczone odbędzie się w środę, 20 grudnia, o godz.:19:00.
6. W czwartek,21 grudnia, po wieczornej Mszy będziemy modlić się za chorych fizycznie i duchowo, zachęcamy do powierzania intencji na kartkach, koszyk będzie wystawiony przez cały dzień. Przypominamy też o inicjatywie pogotowia modlitewnego „SOS Ostrobramska”. Szczegóły na plakacie pod chórem.
7. Parafialny Zespół Caritas organizuje akcję „Paczka Świąteczna na Boże Narodzenie”. Dla osób chętnych do wsparcia akcji w formie datków finansowych została przygotowana puszka do zbiórki na ten cel. Szczegóły akcji oraz puszka dostępne u wolontariuszy Parafialnego Zespołu Caritas pod chórem
8. Również są już do nabycia świece na stół wigilijny. Wszystkie złożone ofiary będą przeznaczone na charytatywną działalność Parafialnego Zespołu Caritas.
9. Poświęcone opłatki wigilijne rozprowadza pod chórem wspólnota Odnowy w Duchu Świętym.
10. Za tydzień, w czwartą niedzielę Adwentu, przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Święte będą odprawiane do godz. :12:00 Wieczerzę wigilijną postarajmy się przygotować wcześniej, ale do stołu zasiądźmy tradycyjnie 24 grudnia wieczorem. W Wigilię, zwłaszcza, gdy przypada w niedzielę, nie obowiązuje post. Warto jednak zachować tradycję i ograniczyć ilość i jakość spożywanych w tym dniu pokarmów.
11. Paserką o północy rozpoczniemy UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO, która dla nas jest jednocześnie Uroczystością Odpustową. Mszy Świętej o północy będzie przewodniczył ks. infułat Lucjan Święszkowski.
12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze zachęcam do przeczytania artykułu pt.: Telefon to za mało- miedzy nami musi być jak w rodzinie. Kiedy dziecko przychodzi do ojca, to nie może czekać w kolejce, bo ten ma ważniejsze sprawy – o swojej posłudze mówi biskup Warszawsko-Praski Romuald Kamiński w rozmowie z Ireną Świerdzewską.

Polecamy