Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela adwentu-10 grudzień 2017 r.

1. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. i ich rodziców zapraszamy dzisiaj na Msze Świętą o godz.: 16:00.
2. W dzisiejszą niedzielę jest organizowana zbiórka do puszek na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie. Pamiętajmy w naszej prywatnej modlitwie o wspólnotach katolickich żyjących w krajach byłego Związku Radzieckiego, gdzie wciąż odczuwa się brak kapłanów i trzeba odbudowywać życie religijne po latach ateistycznego spustoszenia.
3. Wychowankowie Domu Dziecka nr 4 przy ul. Łukowskiej organizują dzisiaj kiermasz świąteczny z własnoręcznie wykonanymi ozdobami, którego dochód chcą przeznaczyć na wyjazdy w czasie ferii i wakacji. Dzieci będą stały przed kościołem po Mszach Świętych o 10:00; 11:00 i 12:00.
4. Wszystkich parafian, dzieci i młodzież zachęcamy do licznego udziału w Roratach, sprawowanych w naszym Sanktuarium codziennie o godz.: 6:30. Po zakończonej Eucharystii zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież na ciepły poczęstunek (mleko, kakao, herbata i słodkie bułeczki).
5. Parafialny Zespół Caritas organizuje akcję „Paczka Świąteczna na Boże Narodzenie”. Dla osób chętnych do wsparcia akcji w formie datków finansowych została przygotowana puszka do zbiórki na ten cel. Szczegóły akcji oraz puszka dostępne u wolontariuszy Parafialnego Zespołu Caritas pod chórem
6. Również są już do nabycia świece na stół wigilijny. Wszystkie złożone ofiary będą przeznaczone na charytatywna działalność Parafialnego Zespołu Caritas.
7. Poświęcone opłatki wigilijne rozprowadza pod chórem wspólnota Odnowy w Duchu Świętym.
8. Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy w naszym Sanktuarium w przyszłą niedzielę 17 grudnia i będą trwały do wtorku, 19 grudnia. Poprowadzi je Ks. dr Józef Kloch, były Rzecznik Episkopatu Polski, a obecnie wykładowca na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Już dziś zachęcamy wszystkich do przeznaczenia tych dni na czas odnowienia naszej więzi z Bogiem. Pamiętajmy też w naszych modlitwach o Księdzu Rekolekcjoniście prosząc dla Niego o Dary Ducha Św.
9. W minionym tygodniu rozpoczęliśmy remont pomieszczeń w których znajdowała się kancelaria. Obecnie biuro kancelarii parafialnej tymczasowo przeniesione jest do pomieszczeń Caritasu. (po wejściu należy kierować się do końca korytarza).
10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze zachęcam do przeczytania artykułu: Adwent z Maryją- Czego możemy się nauczyć od Matki Bożej w Adwencie?-wyjaśnia Siostra Judyta Pudełko, biblistka w rozmowie z Ireną Świerczewską.
11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Śp. Tomasz Szymański. Polećmy Go Bożemu Miłosierdziu: „Wieczny odpoczynek…”

Polecamy