Ogłoszenia duszpasterskie

1 Niedziela Adwentu- 3 Grudzień 2017 r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela w podwójnym charakterze. Przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia, ale równocześnie przypominamy sobie o konieczności czuwania, bo Chrystus przyjdzie powtórnie w chwale, jak to sam zapowiedział.
2. Wraz z Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. W rozpoczynającym się, roku będzie towarzyszyć nam hasło: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.
3. Zapraszamy do licznego udziału w Roratach czyli Mszach Św. O Matce Bożej, które będziemy sprawowali w naszym Sanktuarium codziennie o godz. 6:30. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnich i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Bezpośrednio po Mszy Świętej będzie przygotowany dla dzieci i młodzieży ze szkół ponadpodstawowych posiłek: słodka bułka oraz kubek ciepłego mleka, kakao lub herbaty oraz raz w tygodniu śniadanie niespodzianka. Przypominamy, że na czas adwentu zostały zmienione godziny Mszy Św. porannych. Pierwsza Msza Św. Roratnia będzie odprawiona o godz. 6:30, natomiast następna o godz. 7:15.
4. W środę, 6 grudnia na godz.: 19:00, zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej na spotkanie formacyjne.
5. W piątek, 8 grudnia, przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. W tym dniu w GODZINIE ŁASKI zapraszamy na Msze Świętą o godz.:12:00. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Chociaż jest to dzień pracy, zachęcamy do licznego udziału we Mszach Świętych.
6. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie.
7. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. i ich rodziców zapraszamy w przyszłą niedzielę na Msze Św. o godz.: 16:00.
8. Parafialny Zespół Caritas organizuje akcję „Paczka Świąteczna na Boże Narodzenie”. Dla osób chętnych do wsparcia akcji w formie datków finansowych została przygotowana puszka do zbiórki na ten cel. Szczegóły akcji oraz puszka dostępne u wolontariuszy Parafialnego Zespołu Caritas pod chórem.
9. Również są już do nabycia świece na stół wigilijny.
10. Poświęcone opłatki wigilijne rozprowadza pod chórem wspólnota Odnowy w Duchu Świętym.
11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać wiele ciekawych artykułów. Między innymi zachęcamy do przeczytania artykułu: Adwent to nie wczasy- Co zrobić, żeby dobrze przeżyć Adwent?- radzi o. Leon Knabit.

Polecamy